Bayramda harçlık yerine oyun kredisi

Markalar kampanyaları ile birlikte dijital hediyeler vermeye uzun zaman önce başladı. Kültürümüzün önemli değerlerinden biri hediye vermek. Bu da dijital hediye sistemini kaçınılmaz kılıyor.

Pazara baktığımızda, Türkiye’de hediye kart gönderiminin 500 milyon TL’*nin üzerinde olduğunu görüyoruz. Facebook üzerinden Türkiye’de hergün yüzbinden fazla kişinin doğum günü kutlanıyor.

Dünyada ‘Digital gifting’ ile ilgili Gifty ve Vidyz gibi Amerikan pazarında hızla büyüyerek yatırım almayı başaran başarılı örnekleri de görüyoruz. Türkiye de ise bu konuda denemeler olsa da Fiyongo, hediye verme deneyimini kişiselleştiren ilk mobil uygulama.

Hediye alışkanlıklarımızı inovatif bir yaklaşım ile dijitalleştirmeyi hedefleyen FİYONGO’dan kısaca bahsedelim.

Türkiye hediye vermek için bir neden gerekmeyen,‘içinden geldi‘ diyerek hediye alınan, birşeyler ısmarlanan, doğum günü kutlanan, Anne ve Babalar gününü asla es geçmeyen açık bir toplum yapısına sahip. Fiyongo hem hediye vermenin ve almanın duygusallığını ve sıcaklığı koruyan hem de kullanıcılarına sevilen markalara ait onlarca ürün seçeneği sunan bir uygulama. Fiyongo, kullanıcılarına seçtikleri hediyeleri, kişisel mesajlarını yazı, fotoğraf veya video olarak ekleyerek WhatsApp ve Facebook Messenger üzerinden sevdiklerine gönderebilme imkanı veriyor. Ödeme alt yapısı olarak MasterCard servisi olan MasterPass ile online ödeme imkanı sağlıyor. Kullanıcıların gönderdikleri hediye ise bir web link ile beraber sevdikleri tarafından görüntülenip anında kullanılabiliyor. Yani hediyeyi alan kişi uygulamayı indirmeye gerek kalmadan hediyeyi açabiliyor. Servis şuan IOS ve Android uygulamalarıyla müşteri deneyimine sunulmuş bulunmakta.

Ortalama 2 Saat harcanan hediye seçimi 1 dakikaya indirmekle kalmıyor hayatın içine giriyor !

Sabah uyandınız, işe gitmeden hazırlanırken facebook’tan bir arkadaşınızın doğum günü olduğunu gördünüz. Çok sevdiğiniz ama yıllardır görüşmediğiniz bu arkadaşınıza sadece bir mesaj atmak artık geride kaldı. Belki büyük bir hediye almak istemiyorsunuz ama güzel bir kahve veya Spotify’dan Premium üyelik ısmarlamak istemez misiniz ? İşte o noktada Fiyongo cebinizde. Fiyongo’yu indirip hediyenizi seçip ardından arkadaşınıza facebook Messenger veya whatsapp üzerinden kahvenin veya Spotify kodunu yollayabilirsiniz. Arkadaşınız mutlu, siz mutlu…

Doğum günleri, iş değişiklikleri veya özel günler derken doğru hediyeyi bulmanın en hızlı yolu olan Fiyongo ne faydalar sağlıyor ?

  1. Doğum günleri, özel günleri hatırlar. Sizi ilgili günlerde uyararak asla mahcup olmamanızı sağlar. İsterseniz kendi etkinliklerinizi tanımlayabilirsiniz.

  2. Her alışverişte tekrar tekrar kredi kartı bilginizi sormaz. Masterpass teknolojisi sayesinde kartınızı bir kere girerseniz ve güvenli/hızlı işlemlerinizi yaparsanız.

  3. Hediye gönderirken Fiyonglar’la süslemek yerine video unuzu çekin, uzaktakileri sevindirin.

  4. Hediyeyi vermek için arkadaşının yanında olmana gerek yok, anında whatsapp ve facebook üzerinden gönderebilirsin.

  5. Hediyeyi alan kişide Fiyongo uygulaması olmasına gerek yok, gelen linke tıklayıp hediyeyi ve gelen mesajı görebilir

Böylece dilediğiniz an telefonunuzda veya facebook uygulamanızda ekli olan herkese hediye gönderebilirsiniz.

Yaz sonu hedefi 50 Markaya ulaşmak

Kullanıcıların günlük hayatlarında kolayca kullanabilecekleri hediye seçeneklerinden bahseden kurucu ortaklardan Nedim Karasu, Fiyongo uygulamasını organik büyümesinin devam ettiğini, yeni firmalarla ortaklıklarımızı hızlı bir şekilde artırarak yaz sonuna 50 yeni firmanın Fiyongo ailesine katılacağını söyledi. Mevcutta olan markalardan en popüler ürünün Cinemaximum’dan Sinema bileti  olduğunu da ekledi. Çok yakın zamanda ise popüler kahve ve yeme içme alanındaki markaları Fiyongo çatısı altında buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Şu an için kahveden , sinemaya ,oyundan müziğe, çiçekçiden takıcıya ondan fazla firma Fiyongo içerisinde yer alıyor.

Kurumsal ortaklıklar için görüşüyoruz

Fiyongo ile sadece bireysel kullanıcılara değil; operatör, banka ve finans , ik organizasyonları, sosyal medya gibi alanlarda hizmet veren kurumsal firmalarla ortaklıklar kurmayı hedefliyoruz. Fiyongo içerisindeki anlaşılan firmalarla birlikte kendi servisleri üzerinden müşterilerine hediye gönderimi yapmalarını sağlamak istiyoruz. Sektörde bir kaç firma ile bu konuda görüşmelerimiz devam ediyor. Bu gibi adımlarla kullanıcılarımız ne zaman hediye gönderme ihtiyacı duyduğunda onlara bu ortak servisleri sunarak kolaylık sunmak istiyoruz.

Oyuncuların vazgeçilmezi olmak istiyoruz. Bayram harçlığı yerine Oyun Kredisi gönder !

Fiyongo oyuncuları unutmamış tabi! Bir hayli popüler olan oyun sektörü için  oyunculara en hızlı oyun kredisi alma konusunda özenle çalıştıklarını söylemek yanlış olmaz. Oyuncular League of Legends, Steam ve Paramanya oyun kredilerini Fiyongo üzerinden ister oyuncu arkadaşlarına hediye edebiliyorlar isterlerse de kendileri için satın alabiliyorlar.  Nedim Karasu , bayram döneminde harçlık yerine çoçuklara Fiyongo üzerinden oyun kodu göndermeyi avantajlı kılacak bir kampanya hedeflediklerini belirtti. Amaçlarının; alışkanlıklarımızı dijital ve inovatif hayata uyarlayarak insanların gerçekten mutlu ve ilgi duyacağı alanlarda hediye almalarını sağlamak.

*Kaynak: Tüsiad, Deloitte, sosyalmedya.co

İLGİLİ HABERLER