Barem’e 5 yeni direktör

Araştırma sektörü kuruluşlarından BAREM, profesyonel kadrosuyla birlikte sektöre yön verecek çalışmalara imza atmaya devam ediyor. BAREM, iş yaşamında birbirinden farklı sektörlerde çalışan ve farklı deneyimlere sahip olan Banu Özaltan, Gülşah Olcay, Ümit Karaduman, Yeşim Yaşa ve Mithat Olut’u bünyesine katarak büyümesini sürdürüyor.

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Banu Özaltan, iş hayatına reklam sektöründe başladı. 16 yıl Synovate’de direktör olarak ekibi ile FMCG ve Telekom alanlarında çalışan Özaltan, aynı zamanda 4 yıl boyunca yönetici koçluğu, yönetim danışmanlığı ve eğitimci olarak hizmet verdi. Özaltan, 2014 yılı itibarıyla BAREM’de direktör olarak görev yapmaya devam ediyor. 

Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Gülşah Olcay, 2000 yılında profesyonel iş hayatına başlayarak 11 yıl boyunca Synovate bünyesinde otomotiv, finans, perakende alanlarında görev aldı. 2014 yılında BAREM ailesine katılan Gülşah Olcay yine otomotiv, finans, lojistik ve perakende sektörlerinin direktörlüğünü üstlendi.

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Yeşim Yaşa aynı üniversitede Klinik Psikoloji Dalı’nda Yüksek Lisans yaptı. Marmara Üniversitesi Hastanesi’nde  Araştırma Sorumlusu olarak çalışan Yaşa, 2005 yılından itibaren hızlı tüketim maddeleri, perakende, tütün, beyaz eşya, teknoloji, GSM ve internet gibi pek çok farklı sektörlerdeki projelerde proje yönetimi ve moderasyon yaptı. 2010’dan itibaren dijital kalitatif araştırma yöntemleri üzerine yoğunlaştı. 2006-2014 yılları arasında GfK bünyesinde Proje Yöneticiliği yaptı. Yaşa profesyonel iş hayatına BAREM’de Kalitatif Bölümü’nden sorumlu direktör olarak devam ediyor.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu olan Ümit Karaduman, iş hayatına Nielsen ve Millward Brown’da  başlayarak 12 yıl boyunca Bileşim ve GFK’da yönetim pozisyonlarında yer aldı. Saha, analiz, marketing science ve araştırma yönetimi bölümlerinin yönetiminde tecrübe sahibi olan Karaduman, kariyerine BAREM’de Veri Üretimi, İleri Analizler ve Araştırma Yönetimi departmanlarından sorumlu direktör olarak devam ediyor. 

Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olan Mithat Olut, 15 yıl boyunca sırasıyla NFO Infratest, Plus Remark ve 17 ülkeden sorumlu olarak Synovate Türkiye ofisinde IT Direktörlüğü pozisyonlarında çalıştı. Olut, 2014 yılı itibari ile Barem Sistem Geliştirme Direktör’ü olarak müşteri veritabanları, online raporlama portalları üzerine hizmet veriyor. 

İLGİLİ HABERLER