Apple’ın yeni güncellemesi iOS 11.2.1 yayınlandı

iOS 11 güncellemesi, hem tasarım değişiklikleri ile hem de bildirim merkezindeki; Siri için yapay zeka entegrasyonları, yeni klavye özellikleri gibi düzenlemelerle gündeme gelmişti.

iOS 11 yayınlandıktan sonra hata bildirimlerinin ardı arkası kesilmedi. Home tuşunda yaşanan gecikme, şarjın hızlı bitmesi, emoji sorunları, yazı karakterlerinde farklılıklar… Neredeyse her hafta yeni bir güncelleme çıktı ama her güncelleme başka bir sorunu da beraberinde getirdi.

Untitled design (9)

Bir önceki güncelleme olan iOS 11.1’de otomatik tamamlamada i harfi yerine ‘A[?]’ önermesi ABD’nin Ohia eyaletinde, stadyumdaki taraftarlar tarafından böyle tiye alınmıştı.

ohia

Apple’ın yüz tanıma teknolojisine ev sahipliği yapan ilk modeli olan iPhone X bitmek bilmeyen güncellemelerle bu özelliğini de yitirmişti.

ios

Bu açıklama ile sunulan yeni güncellemeyi iPad, iPhone ve iPod Touch cihazlarında HomeKit özelliğini kullanan kişiler hemen yükleyebilirler. iOS 11.2 Apple’ın sürüm notlarına göre, Ev uygulamasını paylaşan kullanıcıların, uzaktan erişimini etkisizleştirmesine neden olan bir hata dahil birçok sorunu gideriyor.

iOS 11.2.1 sorunları çözecek mi? hataları düzeltecek mi? Yüklenip, kullanıldıkça belli olacak ancak kullanıcıların daha fazla hatayla karşılaşmaları durumunda Apple’a olan güvenleri sarsılacak gibi görünüyor.

İLGİLİ HABERLER