Apple Türkiye’ye özel ilk iletişim kampanyasını duyurdu…

Bugüne kadar hep global iletişim kampanyalarıyla görmeye alışık olduğumuz Apple ilk defa Türkiye’ye özel bir iletişim kampanyasıyla çıktı karşımıza. Marka, World Gallery kampanyası dahilindeki açık hava reklamlarını Türkiye’de Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için dünyanın çeşitli yerlerindeki fotoğrafçıların çektiği çocuk portreleriyle yeniledi. Dünyanın dört bir yanından paylaşılıp seçilen 18 farklı fotoğrafçının çektiği çocuk fotoğrafları 20 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da çeşitli açık hava mecralarında görülebilecek. 

Bu portrelerden biri de Türkiye’den Salih Kelleci’ye ait. Salih Kelleci İzmit’te yaşayan bir Elektronik Mühendisi. 4,5 yaşındaki kızının aşağıdaki fotoğrafını iPhone 6s’in arka kamerasıyla Kocaeli’nde çekmiş. 

İPhone 6s Dünya Galerisi’ndeki fotoğraflar hakkında:
• Dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan 41 kişinin çektiği 53 resimden oluşuyor ve 26 ülkede, 85 şehirde sergileniyor.
• Her gün iPhone kullanan amatörlerin ve profesyonel fotoğrafçıların çektikleri resimlerin karma bir şekilde bir araya getirildiği bu yılın galerisi, gündelik anların güzelliğini yansıtan bir sergi oluşturmak için insani bir yaklaşımı benimsiyor ve insanlara odaklanıyor.
• Günümüzün mobil görsel kültürünü vurgulayan bu galeride çok sayıda fotoğraf arasından bulunan, özel olarak bu galeri için çekilmemiş iPhone 6s fotoğrafları yer alıyor. Bu fotoğraflar açık hava ve basılı reklam kampanyaları aracılığıyla paylaşılıyor. Bu girişimin coğrafi ölçeği onu muhtemelen tarihteki en büyük mobil fotoğraf galerisi yapıyor. İnsanların yaşadıkları şehirlerde bu galeriyi deneyimleyeceklerini ve iPhone’larıyla fotoğraf çekmek için esinleneceklerini umuyoruz!

İLGİLİ HABERLER