Anneler Günü için markalardan dikkat çeken 12 reklam

Anneler Günü’ne artık sayılı saat kaldı. Tüketiciler annelerinin bu özel gününü nasıl kutlayacağını, ona ne hediye alacağını düşünürken markalar da yılın en yoğun dönemlerinden birini geçirdikleri Anneler Günü’nde hedef kitlelerini harekete geçirecek reklam kampanyalarını tüketicilerle buluşturmakla meşguller.

Gerek reklam filmleri, gerek bu özel güne hazırladıkları sosyal medya kampanyalarıyla dikkatimizi çeken markaların Anneler Günü reklamlarını derledik.

ListeList‘ten Duygu Arslan listeledi.

1. Kipa

Bu Anneler Günü’nün en fazla paylaşılan reklamlarının başında Kipa geliyor. Bu sefer annelerin çocuklarını şakaladığı reklam “Nebahatlen kapışcam”, “Sütümü helal etmem sana”, “Bişeys teyşın” gibi replikleriyle şimdiden fenomen oldu.

2. Turkcell

“Bugün annen için uyan ve onu ne kadar çok sevdiğini söyle” mesajını taşıyan Turkcell’in Anneler Günü reklamı fedakarlık üzerine kurulu.

3. Arçelik

“Islak Ipıslak” isimli bir şarkı ile dillere pelesenk olmayı amaçlayan Arçelik reklamını sosyal medyada #ÜzmeAnneyi hashtag’i ile destekliyor.

4. Vestel

Vestel bu Anneler Günü için tek bir reklam değil, bir reklam serisi hazırladı. “Aynısını evde yaparım” diyen bir annenin reklamın merkezine alındığı seride her reklam filmi sürpriz bir sonla bitiyor.

5. Media Markt

“Bir Dost” kampanyasını devam ettiren Media Markt “Annenizi güncelleyin, çünkü o da bunu hak ediyor” diyerek tüketicileri anneleri için teknoloji ürünleri almaya davet ediyor.

6. Hepsiburada

Hepsiburada da tek reklam filmi ile yetinmeyenlerden. Bir seri ile karşımıza çıkan marka “Anneler ne ister?” sorusunu irdeliyor.

7. Aptamil

Aptamil “anne olmak” konusunu reklamının merkezine alarak çocuk-anne arasındaki ilklere vurgu yapıyor.

8. Korkmaz

“Hayatın Lezzeti” sloganıyla bir önceki kampanyanın devamı niteliğinde bir video hazırlayan Korkmaz bu sefer duygusal bir reklam filmiyle karşımıza çıkıyor.

9. DemirDöküm

Çok Seven Anneler Korosu isimli bir reklamla Anneler Günü’nü karşılayan DemirDöküm anne-çocuk ilişkisinde sosyal medya etkenine gönderme yapıyor.

10. Hotpoint

“Yine mi çiçek?” sloganıyla çıkan Hotpoint annesine çiçek almayı düşünenlere farklı bir açıdan yaklaşıyor.

11. Superonline

“Süper annelerimize süper bir Anneler Günü dileriz” diyen Superonline annelerin teknolojiye olan ilgisini reklamın merkezine alan markalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

12. Lav

Bebeğin annesine ilk defa “anne” diye seslendiği anı heyecan mottosuyla işleyen Lav duyguları harekete geçirici bir reklam hazırlamayı tercih etmiş.

Bonus – Yapı Kredi

İLGİLİ HABERLER