Anadolu EFES’in müzik gururu: Esaslı Band

Üniversite zamanlarında hobi olarak müzikle ilgilenen Anadolu EFES’in 4 çalışanın kurduğu “Esaslı Band”, yaptığı işlerle şirketin gurur kaynağı oldu. Sosyal medya hesaplarından paylaştığı videolarla şirketin üst yönetiminin ve İK’nın dikkatini çeken “Esaslı Band”, şirket çalışanlarından oluşan müzik gruplarının yarıştığı “Ofisten Sahneye” müzik yarışmasında birinci olma başarısını gösterdi. Marketing Türkiye olarak kısa bir söyleşi gerçekleştirdiğimiz Esaslı Band üyeleri, “ESASLI BAND” grubumuzu kurarken, temel amacımız Anadolu EFES bünyesinde bir aidiyet, bir ortak kültür oluşturmaktı. Ofisten Sahneye yarışmasının da temel amacı takım ruhu ve “Biz Kültürü”nü yerleştirmek” diyor.

Öncelikle grup üyelerini tanıyalım biraz. Neler yapıyorsunuz?

Esaslı Band, dört Anadolu EFES çalışanının bir araya gelmesi ile oluşan bir müzik grubu. 9 yıldır Anadolu EFES bünyesinde çalışan, grubun vokali Murat Burak Madencioğlu Açık Kanal Ticari Pazarlama Yöneticisi’dir. Yine 9 yıllık Anadolu EFES tecrübesi olan grubun bas gitaristi Berk Erdem Gönül İse Kapalı Kanal Ticari Pazarlama Yöneticiliği görevini yürütüyor. Grubun elektro gitaristi Sertaç Karşı ise 7 yıldır Anadolu EFES bünyesinde çalışıyor ve Açık Kanal Ticari Pazarlama Müdürlüğü görevini üstleniyor. Ekibin en genç üyesi olan grubun davulcusu Yusuf Cihan Turgut ise Saha Satış Stratejileri Yöneticisi görevi ile Anadolu EFES’teki ilk yılını doldurdu.

EP MarketingTurkiye OH 060618 (2)

Esaslı Band’ın doğuş hikâyesinden biraz bahseder misiniz?

Müzik her zaman her birimizin hayatının bir parçasıydı. Hepimiz üniversite zamanlarında hobi olarak müzikle ilgilendik. İş hayatına atıldıktan sonra da bu tutkumuzun peşini bırakmak istemedik ve onu hobiye dönüştürerek “Esaslı Band” adında bir ekip kurduk. Bizi bir araya getiren motivasyonlardan en güçlüsü ise hepimizin bir gün Anadolu EFES çatısı altında bir müzik grubu kurma hayaliydi. Grubumuzun davulcusu olan Cihan’ın da 2017’nin sonunda aramıza katılması ile “ESASLI BAND” hayata geçti. Müziğe karşı sevgimizi gösterebileceğimiz, iş dışındaki zamanımızı değerlendirebileceğimiz bir aktivite olarak başlayan ESASLI BAND gittikçe daha sevilen, takip edilen bir grup oldu. Grup üyelerimizden bazıları ESASLI BAND dışında da müzik yapmaya devam ediyor. Örneğin grubumuzun vokali Burak ise hala aktif olan, kendi bestelerini yapan Baykuş grubunun da vokalliğini yapmaya devam ediyor.

EP MarketingTurkiye OH 060618

Anadolu EFES içerisinde ilk sizi kim fark etti, şirket içerinde tepkiler nasıldı?

Aralık 2017’de gerçekleştirdiğimiz ilk provamızdan videoları bireysel sosyal medya hesaplarımızda paylaşmamızla beraber kurumdaki her seviyeden çok ciddi bir destek aldığımızı söyleyebiliriz. İlk etapta ofiste gerçekleşen 2018 Yılbaşı partisinde sahne almamızla başlayan yolculuk Ofisten Sahneye yarışmasının birinciliği ile devam etti.

EP MarketingTurkiye OH 060618

Şirketler arası müzik yarışması Ofisten Sahneye’de birinci oldunuz. Bu başarı hakkında neler söylemek istersiniz?

“ESASLI BAND” grubumuzu kurarken, temel amacımız Anadolu EFES bünyesinde bir aidiyet, bir ortak kültür oluşturmaktı. Ofisten Sahneye yarışmasının da temel amacı takım ruhu ve “Biz Kültürü”nü yerleştirmek. Öncelikle amaçlarımızın ortak olması, bu açıdan yarışmaya katılmamız için önemli bir nokta.

Bir müzik grubu olabilmenin temelinde de “bir olmak” yatıyor. Grup üyelerinin hem karakter hem de müzikal anlamda uyumu yakalayabilmesi gerekiyor. Zaten uyumsuz olursanız, bu müziğinize de yansır. Biz de “ESASLI BAND” ile işte yakaladığımız uyumu, müziğimize yansıttık. Birinci olmamızın altında yatan temel nedenin de işte bu uyum olduğunu düşünüyoruz.

Birazda hedeflerinizden bahsedelim. İlerleyen dönemlerde Esaslı Band’i nerelerde göreceğiz?

ESASLI BAND olarak kurum aktiviteleri, müzik festivalleri ve performans mekanlarında sahne almaya devam etmek istiyoruz. Elbette, işimizi aksatmadan… Sanıyoruz en yakın sahnemiz 1 Temmuz’daki Bebek Festivali olacak. Herkesi bekleriz!

İLGİLİ HABERLER