Amatörlere drone geliyor

Önümüzdeki yıllarda hayatın her alanında karşımıza çıkmaya başlayacak olan drone’ları geliştiren markalardan biri olan DJI, yeni drone’u ile bu işte henüz yeni olanlara uygun bir segment açtı. Geliştirdiği drone’lar ile sektörde kendine önemli yer edinen DJI, Phantom 3 Standard’ı piyasaya sürdü. 

DJI’ın yeni drone’u, Advanced ve Professional olmak üzere iki farklı seçenekle geliyor. Professional model 4K çözünürlükte 30 FPS video kaydı, Advance model ise 1920×1080 çözünürlükte piksel çözünürlükte 60 FPS video kaydı gerçekleştiriyor. Modeller, profesyonellerin yanı sıra gelişmiş bir drone almak isteyen başlangıç-orta seviye kullanıcılara da hitap ediyor.

Kamerası aynı zamanda bir pusulaya sahip Phantom 3, havada video kaydı yaparken kamerasını sabit tutmayı amaçlıyor. Böylelikle GPS sinyallerine bağlı kalmadan görsel olarak pozisyonunu kullanabiliyor.Yeni model, şirketin Inspire One ile yayınladığı Pilot isimli iOS ve Android uygulamasıyla da aktif olarak kontrol edilebiliyor. Phantom 3, tam dolu bir pille  yaklaşık 25 dakika havada kalabiliyor. 

Geliştirilmiş sensor vericileriyle düşük ses, daha berrak ve iyi resimler alan Phantom 3’ün yurtdışı fiyatı 799 dolar belirlendi.

İLGİLİ HABERLER