A İletişim Paris ofisi hizmete başladı

Paris’te ilk yurtdışı temsilciğini açan A İletişim Türkiye’nin küresel marka olmayı hedefleyen şirketlerine Fransa’da da kapsamlı PR ve Kurumsal İletişim hizmeti sunacak.
Türkiye merkezli küresel halkla ilişkiler şirketi olma vizyonuyla yola çıkan A İletişim’in Paris ofisi ise Türk-Fransız gazeteci Mahmut Değer’e emanet edildi.

A İletişim’in Fransa ofisini yönetecek olan Mahmut Değer, AB bölgesinde faaliyet gösteren ve göstermek isteyen Türkiye’den firmalara marka ve iletişim danışmanlığı hizmeti vererek, bu konudaki deneyimlerini de aktaracak.

Paris ofisinin açılmasıyla ilgili olarak A İletişim Ajans Başkanı Nurşen Eren de, Türkiye orijinli şirket ve markaların küresel açılımlarına paralel olarak PR ajanslarının da kendilerini yenileme sürecine girdiğini ifade etti. Eren, şunları söyledi: “A İletişim Türkiye’den Fransa’ya, Fransa’dan da Türkiye’ye odaklanan tüm firmaların iş ortağı olarak hizmete hazır. Fransa’daki bu yatırımımızı farklı ülkelerdeki diğer ofislerimiz de takip edecek. Aynı bakış açısını yurt içinde de koruyoruz. Bu çerçevede kurumsal kimliğimizi yenileyerek, deneyimli kadromuzu alanının uzmanlarıyla güçlendirdik.”

Mahmut Değer Hakkında
1955 doğumlu olan Mahmut Değer Galatasaray Lisesi’ni bitirdikten sonra Paris Sorbone Üniversitesi’nde lisans ve ekonomi doktorası eğitimlerini tamamlayarak mezun oldu. Üniversite yıllarında televizyon kanallarına ekonomi programları yaparak gazeteciliğe başlayan Değer, 1992 yılında La Tribune gazetesine girdi ve AB masası şefi olduğu dönemin sonunda da oradan emekli oldu.

İLGİLİ HABERLER