2,5 milyon insana ulaştı

“Herkese, Her Yerde, Dünya Standartlarında ve Ücretsiz Eğitim” hedefi ile yola çıkan online öğrenim platformu Khan Academy Türkçe, birinci yılını geride bıraktı. Khan Academy Türkçe, bir yıllık süre zarfında 2,5 milyon ders verdi.

Salman Khan tarafından 2006 yılında kurulan Khan Academy, Türkiye’de ise 2012 yılında STFA’nın girişimiyle Khan Academy’nin ilk uluslararası iştiraki olarak faaliyete geçti. Bir yıl boyunca Türkçe eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmeye katkı sağlamak hedefiyle pek çok işbirliği de gerçekleştiren Khan Academy Türkçe, kısa sürede 2,5 milyon kişiyi ücretsiz, online eğitimle buluşturdu.

STFA Grubu’nun kuruluşundan bu yana eğitime verdiği katkının altını çizen STFA CEO’su Mehmet Ali Neyzi, “En başından beri de eğitimde fırsat eşitliğinin her zaman arkasında olduk. Sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiğimiz Khan Academy Türkçe ile de teknolojiden faydalanarak eğitim hakkını herkese ücretsiz ve kolay yollarla ulaştırmak istedik. Khan Academy’yi Türkçe’ye kazandırmamızın birinci yılını gururla kutluyoruz. Elde ettiğimiz başarılar bize gelecek planlarımızla ilgili büyük bir heyecan veriyor” dedi.

Khan Academy Türkçe Direktörü Alp Köksal ise konuyla ilgili olarak “Yalnızca bir sene içinde milyonlarca insana ulaştık, öğrenmek ya da öğretmek isteyen herkesi Khan Academy Türkçe’de ağırladık. Khan Academy Türkçe ile ulaştığımız her bir birey, e
ğitimine katkı sağladığımız her öğrenci, derste fayda sağladığımız her öğretmen ve bize her zaman destek olan yüzlerce gönüllümüz bizi hep daha çok çalışmaya ve daha iyisini başarmaya itiyor” diye konuştu.

Videoların izlenme rakamı: 2.550.000 
Türkçeleştirilen eğitim videosu: 3500 
Türkçe altyazılı eğitim videosu: 2500 
Türkçe seslendirmeli eğitim videosu: 3000 
Çalışan sayısı: 15 
Gönüllü tercümanlar: 250

İLGİLİ HABERLER