2019 iPhone Fotoğraf Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilen iPhone Fotoğraf Ödülleri (IPPAWARDS) kazananları açıklandı. Apple şirketinin düzenlediği ilk ve en uzun süreli iPhone fotoğraf yarışması olarak nitelendirilen IPPAWARDS’un bu yılki kazananları dünyada 140’tan fazla ülkeden iPhone fotoğrafçısının gönderdiği binlerce fotoğraf arasından seçildi.

Büyük Ödül ve Yılın Fotoğrafçısı Ödülü’nü Big Sister adlı fotoğrafıyla İtalya’dan Gabriella Cigliano kazandı. Yılın Fotoğrafçısı Ödülleri’nde Birincilik, İkincilik ve Üçüncülüğü sırasıyla Sea Stripes adlı fotoğrafıyla Portekiz’den Diogo Lage, Sorry, no movie today adlı fotoğrafıyla Rusya’dan Yuliya Ibraeva ve Come Across fotoğrafıyla Çin’den Pend Hao kazandı.

18 kategoride Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük ödülleri, aralarında Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Bahreyn, Belarus, Birleşik Krallık, Brezilya, Çin, Fransa, Güney Afrika, Hindistan, İtalya, Japonya, Kanada, Peru, Portekiz, Rusya ve Tayvan’ın da bulunduğu pek çok ülkeden fotoğrafçılara gitti. Bu yıl jüri üyelerinden biri olan Cary Hazelgrove “2019’un fotoğrafları alışılmışın ötesinde muhteşemdi. Gezegeni fotoğraflarla bir araya getiren müthiş çalışmalardı.” dedi.

Büyük Ödül ve Yılın Fotoğrafçısı Ödülü 

Big Sister – Gabriella Cigliano, İtalya

Yılın Fotoğrafçısı Birincilik Ödülü

Sea Stripes – Diogo Lage, Portekiz

Yılın Fotoğrafçısı İkincilik Ödülü

No movie today – Yuliya Ibraeva, Rusya

Yılın Fotoğrafçısı Üçüncülük Ödülü

Come Across – Pend Hao, Çin

 

2019’un Kazanan Fotoğrafçıları

2019’un Kazanan Fotoğrafları

İLGİLİ HABERLER