2017’de Twitter’ı en etkin kullanan ünlüler

Günlük hayatımızda hem gündemi takip etmek hem de düşüncelerimizi paylaşmak için sıklıkla kullandığımız Twitter, ünlülerin de vazgeçilmezi.

2017’de Twitter’ı en aktif kullanan ünlülerin başında pop müziğin sevilen ismi Demet Akalın geliyor. Gündemi yakından takip eden şarkıcı, yaşadığı sevinci, kızgınlığı, üzüntüyü gün boyunca takipçileriyle paylaşıyor.

pasted image 0

Takipçileriyle diyalog kurmaktan kaçınmayan Demet Akalın, kendisi hakkında yapılan eleştirileri de capslerle paylaşarak kendine olan özgüveni gözler önüne seriyor.


Megastar Tarkan, Twitter’ı çoğunlukla önemli günleri kutlamak ve müzik çalışmalarını paylaşmak için kullanıyor. 10 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk’ü, seslendirdiği “Kırmızı gülün adı var” şarkısıyla anan Megastar, bu paylaşımıyla gönülleri fethetti ve kısa sürede binlerce beğeni ve yorum aldı.

pasted image 0 (1)


Türk rock müziğinin 90’lı yıllara damga vuran ismi Haluk Levent, Twitter’ı en etkili kullanan bir başka isim. Eğlenceli ve esprili kişiliğini tweetlerine de yansıtan Levent, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde örgütlenerek sosyal sorumluluk etkinliklerine imza atan AHBAP Derneği’nin çalışmalarına da hesabında yer veriyor.

pasted image 0 (2)

Sevenlerinin mesaj ve yorumlarına kayıtsız kalmayan Haluk Levent’in bir hayranının isteğini geri çevirmeyerek mezuniyet töreninde kavalyesi olması, sosyal medyada uzun süre konuşulmuş ve hayranının paylaştığı hatıra fotoğrafı kısa sürede binlerce beğeni almıştı.


Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Twitter’ı oldukça aktif kullanıyor. Merakla beklenen ve Ocak ayında vizyona girecek Arif V 216 filminin fragman ve posterlerini Twitter hesabından paylaşan Yılmaz, geçtiğimiz günlerde filmine yapılan eleştiri ve yorumlara teker teker cevap verdi.

pasted image 0 (3)


Köşe yazılarını Twitter takipçileriyle düzenli olarak paylaşan Gülse Birsel, Aralık ayında vizyona giren ve büyük başarıya imza atan “Aile Arasında” filminin başarısını takipçileriyle paylaşmayı ihmal etmiyor.

Aile Arasında


Hayvan sevgisiyle bilinen ünlü oyuncu Ezgi Mola, şiddet gören hayvanlarla ilgili haberlere Twitter hesabında oldukça geniş yer veriyor. Bu haberlere tepkisini ortaya koymaktan çekinmeyen Mola, gündemi de oldukça yakından takip ediyor.

pasted image 0 (4)


Genç şarkıcı Aleyna Tilki de Twitter’ı aktif kullanan isimlerden biri. Hayranlarının kendisi için yazdıklarını sıklıkla retweet eden Tilki, onlara olan sevgisini de yazılı olarak dile getirmeyi ve düşüncelerini onlarla paylaşmayı tercih ediyor. Tilki, sevenlerini müzik çalışmaları ve elde ettiği başarılar hakkında da bilgilendiriyor.

pasted image 0 (5)

İLGİLİ HABERLER