2015’te teknolojik dönüşüm hızla yayılacak

ZyXEL, 2015 yol haritasını düzenlediği basın toplantısında açıkladı.  2014 yılının değerlendirilmesinin de yapıldığı toplantıda, son teknolojik trendler, Türkiye pazarına girecek olan yeni ürünler ve pazar verileri hakkında bilgi verildi. 

Basın toplantısında 2014 yılında 900 binden fazla ürün satışı yaptıklarını açıklayan ZyXEL Türkiye, hem son kullanıcı hem de kurumsal çözümleriyle sektörün en çok büyüyen şirketlerinden biri olduğunu açıkladı. Toplantıda konuşan ZyXEL Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan hem evlerde, hem de küçük ve orta ölçekli işletmelerde daha fazla cihazı desteklemek ve zengin medya içeriğine daha hızlı ulaşabilmek için yüksek bant genişliği talebinin artmaya devam edeceğini söyledi. Tarhan geçtiğimiz sene içerisinde hızla artan bu ihtiyacın özellikle VDSL dönüşümünü hızlandırdığını ifade etti. Internet servis sağlayıcıların ve telekom operatörlerinin bu ihtiyacı karşılamak için yeni yatırımlar yaptığı belirten  Tarhan, “Bu alanda en başarılı ve zengin çözümler ZyXEL tarafından sunuldu. Geçtiğimiz sene ev kullanıcıları ve ISP’lerin (Internet Servis Sağlayıcısı) yeni nesil VDSL2 ev fiber internet bağlantı çözümü konusunda ağırlıklı olarak ZyXEL’i tercih ettik. ISP’lerin VDSL2 dönüşümünde ZyXEL çözümlerinin kalitesi sayesinde müşteri memnuniyetini de artırdık” dedi. 

“VDSL dönüşümü Türkiye’de ADSL lisanslarının verilmeye başlanmasından bu yana yapılan en büyük devrimdir” diye Tarhan şöyle konuştu: “Bu dönüşüm sayesinde son kullanıcılar ve kurumlar çok daha yüksek hızlara kavuşurken, servis sağlayıcılar da artan bant genişliği ile birlikte müşterilerine ses, TV, oyun ve bulut depolama servislerinden oluşan farklı hizmet paketlerini sunup katma değer yaratma şansı elde ediyorlar. Bu dönüşüm her iki taraf için de çok daha kazançlı hale geliyor. Türkiye’de internet girişimciliğinin artması ve ekosistemin büyümesi için bu dönüşüm şarttır. ZyXEL olarak bu alanda en başarılı çözümleri sağlamaktan ve bu dönüşüme liderlik etmekten dolayı gururluyuz.” 

2014 yılında kurumsal çözümlere iş ortakları ile birlikte daha fazla odaklanan ZyXEL Türkiye, farklı sektörden müşterilerine çözüm odaklı projeler geliştirerek bu alanda yüzde 46 büyüme gerçekleştirdi. Kurumların yeni nesil network altyapılarında işin ehli çözüm ortaklarına daha fazla ihtiyaç duyduklarını belirten ZyXEL Türkiye Genel Müdürü Vefa Tarhan, “Kurumlar, artan network trafiklerini dengelemek, maliyet/kalite odaklı ve gelecek teknolojiler ile uyumlu altyapılar kurmak zorundalar. Rekabetin yoğun olduğu iş dünyasında şirketlerin yeniliklerden geri kalma veya iş süreçlerini aksatacak altyapı eksiklikleri ile çalışmaya devam etme lüksü kalmadı. IT yöneticileri bu yüzden çok daha hızlı,  çevik, güvenilir ve yeni nesil teknolojiler ile şimdiden, ağ teknolojilerine yatırım yapmak zorundalar” diye konuştu. 

Daha güvenli altyapılara ihtiyaç artacak
2014’te hem dünyada hem de Türkiye’de dijital saldırın en çok gündeme geldiği yıl olduğunu belirten Vefa Tarhan, işletmelerin altyapı ihtiyaçlarında güvenlik yeteneklerini çok daha fazla önemsemeye başladıklarını belirtti. Tarhan, “2014 hem küçük ve orta ölçekli işletmelere hem de büyük kurumlara yönelik güvenlik çözümlerimizin çok daha fazla talep edildiği bir yıl oldu. Yeni nesil USG ailemiz ile her ölçekte kurumlarda network güvenliğini proaktif olarak kontrol altında tutup tam raporlama ve anında müdahale edebilme şansı tanıyoruz. ZyXEL One Network yaklaşımımız sayesinde ağ yöneticileri tüm altyapıyı uzaktan kontrol edebiliyor ve tam denetim sağlayabiliyor. 2015 yılında da yeni nesil ağ güvenlik geçitlerimiz ve One Network çözümlerimiz ile kurumların güvenlik ihtiyaçlarında en üst kalite çözümler sunmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı. Tarhan, 2015 yılı hedefleri için ise, “Telekom ve  işletmelerin ihtiyaç duyduğu çözümler konusunda iş ortaklarımız ile çok daha güçlü bir şekilde yeni yıla giriyoruz. Ayrıca son kullanıcıların kablosuz ağ çözümlerinde en çok tercih ettiği marka olarak liderliğimizi 2015 yılında daha da pekiştirmek istiyoruz. 2015’in hem kurumlar hem de bireyler için teknolojik dönüşümün hızla yayıldığı dönem olacağına inanıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı. 

İLGİLİ HABERLER