İşte 6 partinin 24 Haziran için hazırladıkları seçim kampanyaları…

24 Haziran’da gerçekleşecek Milletvekili Genel Seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı Seçimi için bir aydan az bir süre kaldı. Partiler beyannamelerini ve milletvekili adaylarını geçtiğimiz dönemde açıkladıktan sonra siyasal iletişim faaliyetlerine başladılar. İşte seçimlerde alacağı oyları merakla beklenen 6 büyük partinin seçim kampanyası…

AK Parti

AK Parti bu seçimde daha önce beraber çalıştığı Arter Reklam ile çalışmayacağını açıklamıştı. Daha sonra seçim çalışmaları için mini bir konkur gerçekleştirdiği basına yansıyan AK Parti, Andy-Ar Araştırma Şirketi’nin sahibi Faruk Acar’ın ajansı olan Yine Ajans’da karar kıldı.

AK Parti’nin seçimler için kullanacağı müzik geçtiğimiz günlerde basına tanıtıldı.

Daha önce yine aynı slogan kullanılarak gelişmiş ülkelerin tarihlerinde kırılma anlarının anlatıldığı reklam filmleri TV ekranlarında boy göstermişti.

Cumhuriyet Halk Partisi

CHP’nin bu seçimler için kullanacağı müzik ve sloganlar belli oldu. “Artık Tamam” ve “Millet için Geliyoruz” sloganlarını kullanacak olan CHP’nin henüz parti olarak TV reklamı yayınlamadığının altını çizelim.

Muharrem İnce

Öte yandan Muharrem İnce’nin iletişim çalışmaları adaylığını açıkladığı günden beri hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sloganını “Hepimizin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce” olarak açıklayan İnce’nin reklamları da yayınlandı.

İnce’nin iletişim çalışmaları 10. Kat Ekibi tarafından hazırlanıyor. CHP daha önce 7 Haziran seçimleri için Ali Taran ile, 1 Kasım seçimleri içinse Ohmlette Reklam Ekibi ile çalışmıştı.

Halkların Demokratik Partisi

HDP’nin bu seçim için kullanacağı slogan ise “Sen’le Değişir” oldu. İletişim çalışmalarında daha çok genç kesime odaklanan HDP’nin iletişim faaliyetleri Demirtaş ile paralel olarak ilerliyor.

HDP seçim için ayrıca bölge sorunlarına dikkat çeken kısa filmler yayınladı.

İYİ Parti

Ekim 2017’de kurulan İYİ Parti seçimler için daha çok dijital ağırlıklı bir kampanya yürütüyor. Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener liderliğinde seçim kampanyalarını yürüten İYİ Parti’nin 24 Haziran seçimleri için kullanacağı sloganlar “Yüzünü Güneşe Dön Türkiye” ve “Türkiye İYİ Olacak” şeklinde…

İYİ Parti ayrıca geçtiğimiz günlerde bir rap şarkısıyla gençlere seslendi. Oyuncuların İYİ Parti Gençlik Kolları’ndan seçildiği reklam filminde kullanılan şarkı aynı zamanda Spotify ve Apple Müzik’te de kullanıma açılarak bir ilk gerçekleştirildi.

Milliyetçi Hareket Partisi

Siyasi iletişim çalışmalarında Cumhur İttifakı’nı ön plana çıkaran MHP’nin faaliyetleri müzik odaklı ilerliyor. “Cumhur İttifakı, milletin aklı” sloganıyla seçimlere hazırlanan MHP, Davet adlı bir şarkı hazırladı.

Saadet Partisi

Seçim kampanyaları dijital eksenli yürüten Saadet Partisi’nin 24 Haziran seçimleri için kullanacağı sloganı “Değiştir” oldu. Parti, aynı adlı bir seçim müziği de hazırladı.

Animasyonun sıkça kullanıldığı video içerikleriyle dikkat çeken Saadet Partisi’nin reklam filmleri Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu’nun sözlerinden oluşturulan kesitlerden oluşuyor.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER