Orhan Gencebay yeni Rexona filminde “Arkadaşlığın Selameti” için uyardı

Rexona, ter kokusu ile mücadelesini, Orhan Gencebay sözcülüğünde gerçekleştirdiği reklam kampanyasının devam filmi ile sürdürüyor.

Toplumsal bir sorun olarak, konuşulması zor konuların başında gelen ter kokusunu, “Duş Yetmez, Rexona Kullan” diyerek hatırlatan ve ter kokmamayı seçmeye yönlendiren reklam filminin 4. versiyonu yayınlandı. Rexona’nın kreatif ajansı Manajans J. Walter Thompson, geçtiğimiz yıl başladığı “Burunların Selameti” serüveninde, macerayı biraz daha ileri götürerek filmin absürd ama içgörülü “Arkadaşlığın Selameti” versiyonunu hazırladı.

Yönetmenlik koltuğunda Arjantin’in tecrübeli reklam yönetmenlerinden Cannes Lions ödüllü Augusto G. Zapiola’nın oturduğu reklam filminin çekimleri, Arnavutköy Hudson Café’de 6 kişilik cast ve 40 yardımcı oyuncu ile gerçekleştirildi. Arkadaşlarının ter kokusuna maruz kalmamak için burunlarından nefes almamaya çalışan gençler, tıkalı burunlarıyla türlü mazeretler sunarak mekandan uzaklaşırken Orhan Gencebay imdada yetişiyor.

“Tıkalı Burunlar” makyaj artistleri Hakan Aydoğdu ve Dursun Aslan tarafından 15 günde hazırlandı. Reklam filminde ter kokusundan muzdarip arkadaşlar için hazırlanan takma burunlar plastik makyajla hazırlandı. Artkillers Agency tarafından tasarlanan burunların üretimi 2 hafta sürdü. Tıkalı burunlar her bir oyuncunun burnundan kalıp alındı, cilde zarar vermeyen özel silikon bir malzeme ile üretildi ve uygulandı. Kötü bir kokuyla karşılaşıldığında nefes almamaya çalışma hali, burunların gerçek dışı bir şekilde kapanması fikriyle hayata geçirildi. Kokudan kurtulma telaşı, ses oyunlarıyla desteklendi, hem görsel hem de işitsel bu espri ter kokusunu bastırdı.

Marka: Unilever / Rexona
Reklam Ajansı: Manajans J. Walter Thompson Turkey
Reklamveren  Yetkilisi: Alper Eroğlu, Şeyda Morran, Rakel Ertovi
Yönetici Kreatif Direktör: Sami Basut
Yönetici Ortak: Leslie Krespin
Kreatif Direktör: Ümit Taşlı
Metin Yazarı: Onur Kutluer
Sanat Yönetmeni: Burak Tozkoparan
Strateji Direktörü: Berkant Avcı
Sytratejik Planlama Ekibi: Mervenaz Mete, Batuhan İns
Marka Direktörü: Setenay Ergin
Prodüksiyon Direktörü: Ahmet Bayık
Prodüksiyon ekibi: Elif Mermer, Eralp Cankır
Prodüksiyon Şirketi: Panda Films
Yönetmen: Augusto G. Zapiola
Medya Satın Alma: MindShare
İletişim Danışmanlığı: Golin İstanbul

İLGİLİ HABERLER