L’oréal Türkiye’den artırılmış gerçeklik kampanyası

L’Oréal Türkiye ve Google iş birliğiyle ortaya çıkan kampanya “Virtual Try On” ile tüketicilerine ulaşıyor. L’Oréal tarafından Google Türkiye Ofisi’nde gerçekleştirilen özel bir toplantıyla kampanyanın detayları paylaşıldı. 

Tekno-güzellik vizyonunu benimseyen L’Oréal gerçekleştirdiği özel bir toplantıyla YouTube AR teknolojisini kullanarak Maybelline için hazırladığı kampanyanın detaylarını anlattı. Toplantıya Maybelline New York temsilcileri Berrak Kibar ve Murat Nur Çolakoğlu, Google Türkiye’den Hilmi Aydın ve YouTube içerik üreticisi Danla Bilic katıldı.

“Makyaj Şehirde” isimli YouTube kanalında  Virtual Try On özelliği kullanılarak yapılan “Danla Bilic ile aynı anda ruj denemek ister misin?” videosu kullanıcılarla paylaşıldı. Kullanıcıların ortalama 9 farklı ruju sanal olarak denediği ve kampanyanın sonuçlarına bakıldığındaysa 1.5 milyon renk denemesi ve 150 bin uygulama deneyimi elde edildiği gözler önüne serildi. Danla Bilic’in favorilerinden ve L’Oréal’in çok satanlarından yola çıkılarak seçilen 12 renk rujun bulunduğu kampanyaya yeni renklerin ekleneceğinin de altı çizildi.

İLGİLİ HABERLER