Kimilerine bayram hiç gelmez!

Bayramda neşeli sofralar yerine hayatını kaybeden kadınları ekrana taşıyan PASTAVİLLA, logosunu kararttı ve #kimsebayramsızkalmasın mesajı verdi.

Ülkemizde kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete bir tepki de Türkiye’nin öncü gıda markalarından PASTAVİLLA’dan geldi. Bu bayram filminde logosunu karartarak izleyicilerin karşısına çıkan marka, #kimsebayramsız kalmasın mesajıyla hayatını kaybeden kadınların isimlerini ekrana taşıdı.

Bayrama çok az zaman kala Pınar Gültekin cinayetiyle sarsılan ülkemizde, “neşeli bayram sofraları” izletmek yerine, kadına yönelik şiddete karşı bir farkındalık kampanyasına imza atmayı tercih eden PASTAVİLLA’nın hazırladığı filmde, önce bayram gibi hissettiren anlar yansıtılırken, ardından kimilerine bayramın hiç gelemeyeceği mesajı verildi.

Sevilen sanatçı Kalben’in seslendirdiği filmde, hayatın bayram tadında geçen anları ekrana gelirken, ardından yüzlerce kadının bu anlardan mahrum kaldığı gerçeği ve hayatını kaybeden bu kadınların isimleri hatırlatıldı. KARPAT reklam ajansının imzasını taşıyan film, bayram sabahı dijital mecralardan izleyicilerle buluştu.

KÜNYE

Reklamveren: PASTAVİLLA

PASTAVILLA Genel Müdürü: Dilara Arslan Ünlü

PASTAVILLA İletişim Yöneticisi: Sumru Gözaydın

Reklam Ajansı: KARPAT Independent Advertising Agency

Ajans Başkanı: Karpat Polat

Genel Müdür: Melda Tarlan

Creative Director: Tolga Akyüz

Creative Group Başkanı: Çağlar Mertler

Creative Ekip: Besime Duman, Ferhat Çelik, Gizem Özçelik

Müşteri Direktörü: Florentina Staicu Özkane

Seslendiren: Kalben

İLGİLİ HABERLER