Yılın sakal şekillendirme trendlerini belirlediler

Son yıllarda erkeklerin de en az kadınlar kadar dış görünüşlerine, stillerine önem vermeye basladığını görüyoruz. Erkek stili deyince akla ilk gelen şeylerden biri olan sakal şekillendirme trendlerini belirlemek için Braun geçtiğimiz ay bir anket düzenledi.

Kıyafet seçimleri ne olursa olsun stilini sakal ve saç şekillendirme şekli ile bütünlemek erkekler için vazgeçilmez bir trend oldu. Braun’ da erkeklerin sakal tercihlerini, favorilerini ve beklentilerini belirlemek için dijital platformda oldukça büyük bir etkileşim oranına sahip olan Donanım Haber’de bir anket yayınladı. Test şeklinde oluşturulan anket içeriği erkeklerin sakal bakımında nelere önem verdikleri, günlük kullanımda hangi bakım ürünlerini tercih ettikleri ve ürün satın alırken dikkat ettikleri kriterleri belirledi.

Donanım Haber web portalı üzerinde yayınlanan, erkek kullanıcılara saç ve sakal şekillendirme alışkanlıklarının sorulduğu 12 sorudan oluşan ankete toplam 1648 kişi katılım gösterdi. ‘’Saç ve sakal tiplerinin kendi stilinizi yansıttığını düşünüyor musunuz?’’ sorusuna 1116 evet cevabı geldi.

Kendinde en beğendiğin sakal tipi hangisidir?” sorusuna 923 kişi kirli sakal diyerek en çok tercih edilen sakal tipi kirli sakal olurken, “Sakal şekillendirmek için, berbere gitmem tamamen kendim hallederim” cevabını veren 951 kişi ve “Sakal şekillendirme aletlerini pratik ve kullanışlı buluyor musun?” sorusuna 1138 kişinin evet cevabını vermesi sakal şekillendirme ürünlerinin günlük sakal bakımlarına rahatlıkla yardımcı olduğunu gösteriyor.

Ürün satın alırken göz önünde bulundurdukları en büyük kriterlere “kalite” yanıtı veren 1324 katılımcı saç ve sakal şekillendirme ürünlerinde Braun tasarımlarının temel noktasının önemini vurgulamış oldu. Ciltte pürüzsüzlük, güçlü performans, hız ve tümü şıklarından oluşan ‘’Sakal şekillendirme ürünlerinden beklentin nedir?’’ sorusunu tümü olarak yanıtlayan 1116 kişi sakal şekillendirme ürünlerinden beklentilerinin tek bir özellikle sınırlı kalmadığını belirtti.

İLGİLİ HABERLER