Yeni Kardashian’larla tanışın: D’Amelio Ailesi!

TikTok’un hayatımıza girişi çok eski olmasa da özellikle karantina döneminde yakaladığı ivmeyle tüm dünyada popülaritesini artırdı. Kendi içinde farklı bir dünyası olan platformun, ilk 100 Milyon takipçili hesabının sahibiyse Charli D’Amelio! Henüz 16 yaşında olan fenomen D’Amelio sahip olduğu 100 milyon takipçisiyle platformda tüm dünyanın tanıdığı ünlüler Will Smith’ten iki, The Rock’tan üç kat, Selena Gomez’den dört, Kylie Jenner ve Ariana Grande’den beş kat daha büyük bir kitleye ulaşıyor ve yılda 4 milyon doların üzerinde kazanç sağladığı tahmin ediliyor. Üstelik Charlie ailenin sosyal medyada içerik üreten tek fenomeni de değil. D’Amelio Ailesi sosyal medyayı ele geçiriyor…

İnternete erişimin tüm dünyada her geçen gün daha da kolaylaşıyor olması platformun ve içerik üreticilerinin geçmişe nazaran çok daha kısa sürede kitlesini büyütmesine olanak sağlıyor. YouTube’da bir kanalın 100 milyon takipçiye ulaşmasının 14 yıl sürdüğünü anımsarsak, D’Amelio’nun yalnızca bir buçuk yıl içerisinde bu başarıyı yakalayabilmiş olmasının  hem platform hem de kendisi açısından ne ifade ettiğini daha iyi anlayabiliriz.

“D’Amelio Ailesi” sosyal medyayı ele geçiriyor!

Charlie D’Amelio aileden çıkan tek fenomen değil. Charli’nin kız kardeşi Dixie, Haziran ayında Billboard‘un “Yükselen Sanatçılar” listesine giren bir ilk single çıkardı ve şarkının klibi YouTube’da 93 milyondan fazla izlendi. İkilinin birlikte yayınladıkları bir içerik yalnızca 15 saat gibi bir sürede yaklaşık 2,5 milyon izlenme sayısına ulaştı… Charlie’nin önümüzdeki aylarda yayınlanması için bir kitap üzerinde çalıştığı da biliniyor.

Ayrıca ebeveynleri Heidi ve Marc da kendi kitlesini oluşturmaya başladı. Her birinin kendi TikTok, Instagram ve Twitter hesapları var ve “D’Amelio Ailesi” hesaplarında içerik üretiyorlar. Aile olarak yakaladıkları bu başarı akıllara Kardashian‘ları getirse de istikrarlı bir şekilde kitlelerini büyütüp büyütemeyeceklerini zaman gösterecek.

Kaynak: The Verge

İLGİLİ HABERLER