Yeni Apple Tv dokunmatik kumandayla geliyor

Apple toplu lansman olarak gerçekleştirdiği konferansında Yeni Apple Tv’yi yi tanıttı. Arayüzü güncellenen Apple Tv yeni çehresinde 4 temel menüye yer veriyor: Music, TV Shows, Movies ve AppStore.  Apple Music ve iTunes altyapısını kullanan ürün, dizi ve film kategorilerinde Netflix, Hulu, Showtime ve HBO altyapılarını da sunuyor. 

Apple, tv kumandasını da değişimden geçirerek kumandanın üst kısmında dokunmatik bir alana yer verdi. Kumanda üzerinde yer alan dokunmatik ekran sayesinde videolarda sahneleri ileri geri almak çok daha kolay ve rahat bir hale getirildi. Yeni kumandanın dikkat çeken en önemli özelliği ise Siri‘yi çalıştırabilen bir buton olması. Siri Apple Tv deneyimini bir üst seviyeye taşıdı. Dizi, film, tür, kategori, oyuncu gibi detaylı filtreleri basit sorularla kademeli olarak uygulayabiliyor. Örneğin izlemek istediğiniz filmin yönetmenin ismiyle arama gerçekleştirirken sevdiğiniz oyuncunun dizisinin son bölümünü de bulduran spesifik aramalar gerçekleştirmenizi sağlıyor. 

Apple TV ile gelecek dokunmatik kumandayla oyun oynamak da mümkün. Oyun konsolu kumandası gibi kullanabileceğiniz yeni kumandanın pili tek şarjla 3 ay süreyle çalışabilecek. Apple TV ile birlikte Crossy Road, Rock Band ve Raymond Wong gibi kült oyunlar mevcut olacak. 

İLGİLİ HABERLER