VivaKi Türkiye’de faaliyete başlıyor

Publicis Groupe tarafından tüm grubun medya ve dijital operasyonlarının gücünü birleştirmek için oluşturulan stratejik yapı VivaKi, Ocak 2013 itibariyle Türkiye’de faaliyete başlıyor. Vivaki Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Osman Uslu, CEO görevini ise Muharrem Ayın üstlenecek. Uslu ve Ayın halen yürüttükleri Starcom MediaVest Group’taki Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO görevlerine aynı şekilde devam edecekler. VivaKi Türkiye, yeni hizmetleri, araçları ve ortaklıkları geliştirilmek; dolayısıyla yaratılan büyüklük ve teknolojik yeniliklerden müşterileri adına faydalanmak için, bağımsız operasyonlar olan Starcom MediaVest Group ve ZenithOptimedia Group büyüklüklerini birleştirecekler.

 

Büyüme daha da artacak
VivaKi CEO’su Jack Klues: “Türkiye dünyanın en hızlı büyüyen ve en dinamik pazarlarından biri haline geliyor; bu da bize, varlığımızı Türkiye’de genişletmek için çok uygun bir zemin oluşturuyor. Dijitaldeki hızlı büyümeyi de göz önüne alınca, bu hem bizim hem de müşterilerimiz için inanılmaz bir fırsat olacak” diye belirtiyor. VivaKi Türkiye’ nin faaliyete başlamasına ilişkin Osman Uslu ise: “Starcom MediaVest Group’u Türkiye’ de en büyük ajanslardan birisi haline getirdik. VivaKi’nin lansmanı ile birlikte büyümenin daha da artacağına olan inancım tam” diyor.

 

 

Türkiye bizim için son derece önemli bir pazar
Muharrem Ayın da “VivaKi Türkiye’nin faaliyete başlaması grubumuzun Türkiye’ye ve bizim kapasitemize olan güveninin işaretedir. Medya markalarımızla müşterilerimize daha kapsamlı hizmetler vermemize olanak sağlayacak” diye konuşuyor. VivaKi Türkiye’nin hayata geçmesiyle birlikte, ZenithOptimedia Group da Türkiye’deki faaliyetlerini yeniden yapılandıracak. Halihazırda Güzel Sanatlar ile götürülen işbirliği, Ocak 2013 itibariyle bitirilecek ve bu tarihten itibaren VivaKi Türkiye çatısı altında tamamen ZenithOptimedia’nın sahipliğinde bir yapı oluşturulacak. ZenithOptimedia Group Global CEO’su Steve King: ”Türkiye bizim için son derece önemli bir pazar… Hem kendimizin hem de müşterilerimizin, büyüme fırsatlarından yararlanması adına Türkiye’de tamamen kendimize ait bir ZenithOptimedia operasyonu olmasının önemli olduğunu düşünüyoruz” diye belirtiyor.

İLGİLİ HABERLER