Visa Europe tekrar Formula E Yarışları’nın resmi ödeme hizmetleri sponsoru

Visa Europe, FIA Formula E resmi ödeme hizmetleri sponsorluğunu 2018 yılına kadar uzattığını duyurdu.

Dünyanın ilk elektrikli araç yarışı olan FIA Formula E Şampiyonası, 2015-2016 yarış sezonunda 3 kıtada 10 şehirde gerçekleşecek. İkinci sezonu 24 Ekim 2015’te Pekin’de başlayan Formula E, 2-3 Temmuz 2016 tarihlerinde Londra’da sona erecek.

Visa, yarışlarda FIA Formula E Şampiyonluk unvanını elinde tutan Nelson Piquet Jr’nin de sponsoru oldu. Nelson Piquet Jr, “Visa Marka Elçisi” olarak yarışlarda yer alacak. 22 yıllık tecrübeye sahip başarılı pilot Piquet Jr, yarışların ilk sezonunda Berlin’de “Visa Fastest Lap” kupasını kazanmıştı.

“Visa Fastest Lap” kupası, 2015-2016 sezon yarışlarında da verilmeye devam edecek. Bu kupa kapsamında en hızlı pilot yarış sırasında kazandığı puanların üzerine FIA’dan iki şampiyonluk puanı daha kazanacak.

Formula E CEO’su Alejandro Agag ise konuyla ilgili olarak “Visa, inovasyon konusunda öncü rol üstlenen ve bu alandaki çalışmaları ile dünya çapında bilinirliği olan bir marka. Formula E’nin benimsediği değerler ile de birebir örtüşen bu işbirliği, Formula E yarışlarının başarısını ve gelişmekte olan profilini bir kez daha gösteriyor” dedi.

“Visa Marka Elçisi” olarak Formula E yarışlarına katılmaktan gurur duyduğunu belirten Nelson Piquet Jr, “Ödemeler sektörünün önde gelen global markası ile işbirliği yapmak benim için büyük bir onur. Dünyanın ilk elektrikli araçlar yarışına katılan bir pilot olarak, Visa’nın teknoloji ve inovasyona ne derece önem verdiğini görüyorum. Önümüzdeki dönemde yürüteceğimiz kampanyalar beni son derece heyecanlandırıyor” dedi.

İLGİLİ HABERLER