Ve Hürriyet’in yeni Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan oldu

İddialar doğrulandı ve Hürriyet gazetesinde Vahap Munyar’dan boşalan genel yayın yönetmenliğine Ahmet Hakan getirildi. “Hürriyet’te Yeni Dönem” başlığıyla duyurulan haberde “Ahmet Hakan 71 yıldır Türk basınının sözcüsü Hürriyet gazetesinin yeni Genel Yayın Yönetmeni oldu” denildi. Haberin yanında “Demirören Ailesi’nden tam destek” başlığıyla gazetenin patronlarının Ahmet Hakan’a destek oldukları mesajı da yer aldı.

Hürriyet gazetesinde, Vahap Munyar’ın istifasının ardından boşalan genel yayın yönetmenliği koltuğuna Ahmet Hakan oturdu.  Hürriyet Gazetesi bu gelişmeyi KAP’a yaptığı açıklamada duyurdu ve “Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevine Ahmet Hakan Coşkun’un atanmasına Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından karar verilmiştir. Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgisine saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı. Hürriyet’in tarafsız, bağımsız çizgisinin korunacağını söyleyen ve yeni dönemle ilgili olarak hedeflerini şöyle açıklayan Ahmet Hakan “Hedefimiz Hürriyet’in güçlü markasını daha da yukarıya taşımak olacaktır.” dedi.

Demirören’den Ahmet Hakan’a tam destek

Demirören Medya Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Başkan Vekili Meltem Demirören Oktay ve Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Demirören, Hürriyet’te yeni dönemle ilgili olarak bir mesaj yayınladılar. Mesajda “Hürriyet’in yeni Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın Hürriyet markasına büyük katkı vereceğine inanıyoruz” ifadeleri kullanıldı ve Hürriyet’in eski Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar’a da hizmetlerinden dolayı teşekkür edildi.

İLGİLİ HABERLER