Vaillant Group’tan Alper Avdel’e uluslararası görev

Geçtiğimiz yıl Vaillant Group Türkiye ve DemirDöküm’ün CEO’su olarak göreve getirilen Alper Avdel, Vaillant Group’un tüm ihracat çalışmalarının yürütüldüğü Vaillant International’ın da yönetimini üstlendi. Avdel, Ortadoğu’dan ABD’ye kadar 38 ülkenin ihracat çalışmalarını Türkiye’den yönetecek.

Küresel ticaret için stratejik bir noktada olan ülkemizin Doğu ile Batı’yı, Asya ile Avrupa’yı birbirine bağladığını belirten Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel; “Vaillant International’ın Türkiye’ye bağlanması hem şirketimize hem de ülkemize büyük fayda sağlayacak. Ağırlıklı olarak Bozüyük tesislerimizde ürettiğimiz ürünler Türkiye’den ihracat edilecek” dedi.

Türkiye’deki ihracat bölümü ile Vaillant International’ın birlikte yürüteceği çalışmalardan doğacak sinerji sayesinde, tüm dünyaya yapılacak ihracatı koordine edip gelirlerini artıracağını söyleyen Avdel; “Hedefimiz sadece toplam gelir içerisindeki ihracat payını arttırmak değil. Aynı zamanda amacımız, önümüzdeki dönemde ihracat yaptığımız bu ülkelerde yeni satış ve pazarlama şirketleri kurarak bu şirketlere Türkiye’den yetiştirdiğimiz arkadaşlarımızı yönetici olarak atamak. Bu anlamda Türkiye bir üs olacak ve iş hayatına yeni başlayan genç arkadaşlarımız için burada yeni kariyer fırsatları doğacak” açıklamasını yaptı.

İLGİLİ HABERLER