Uluslararası Vegan Festivali’nin konuğu Malatya Belediyesi oldu

8-9 Eylül’de Sarıyer Life Park’ta gerçekleştirilecek olan etkinlik Türkiye’nin uluslararası nitelikli ilk vegan festivali olma özelliğini taşıyor. Uluslararası İstanbul Vegfest, sürdürülebilir bir yaşam tercihi olarak her geçen gün daha çok ilgi gören veganlık hakkında tüm sorulara cevap vermeyi hedefliyor. İlginç vegan tarifler, yerli-yabancı konuklar ve konserlerle eğlecenli bir atmosfer yaratacak festivalin şehir konuğu ise Malatya Belediyesi oldu.

Farkındalığı günden güne artan ve “sürdürülebilir bir yaşam için” diyerek yola çıkan vegan beslenme kültürü ülkemizde ilk defa büyük bir festivalle katılımcılarla buluşacak. Uluslararası İstanbul Vegfest, V-LABEL sponsorluğunda, ziyaretçilerine yönelik birbirinden değerli konuklar, atölyeler, gösteri ve konserlerden oluşan programı ile tüm veganları ve bu beslenme biçimine ilgi duyanları bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Malatya’dan yöresel vegan lezzetleri

Katılımcılar iki gün boyunca, başta Malatya Belediyesi olmak üzere, Marmaris ve Eskişehir Tepebaşı gibi yerel belediyelerin de katılımıyla, Türkiye’nin yöresel vegan lezzetlerini tatma imkanı bulacaklar.

“Veganlığa Davet”

Vegan Derneği (TVD) tarafından hayata geçirilen festivalin uluslararası destekçileri de festivalin daha geniş kitlelere duyurulmasında rol alıyor. Birçok yanlış ve eksik bilgi yüzünden vegan beslenemeyen ve veganlığı anlayamayan, endişeleri olan herkesin doğru bilgiye birinci elden ulaşmasını hedefleyen festival “Veganlığa Davet” konseptiyle özellikle vegan olmayanlara çağrıda bulunuyor.

Ziyaretçiler, İstanbul Vegfest’te, pek çok yerli ve yabancı konuşmacı; Gazeteciler Emin Çapa, Nevşin Mengü, Diyetisyen Melis Yılmaz, PROVEG International’den Deniz Kavur, Motivasyon Konuşmacısı-Aktivist Seb Alex,

İki gün sürecek festivalde kamp yapabilirsiniz

Katılımcılar, vegan mutfak şefleri ile Mutfak Atölyeleri, Yoga Atölyesi, Bitkisel Sabun Atölyesi, Fermente Ürünler Atölyesi, Vegan Kozmetik Atölyesi, Juice Kaju Süt-Yoğurt Atölyesi, Vegan Tatlı Atölyesi, Seitan Atölyesi gibi atölyeler aracılığıyla veganlık hakkında kapsamlı bir dünya görüşüne sahip olacaklar. 2 gün sürecek festivalde, konaklamak isteyenler için ayrıca kamp alternatifi de bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER