Twitter yakında 7/24 video yayınına başlayacak

2017’nin ilk çeyreğini değerlendiren Twitter, yakın dönem planları arasında platformdan kesintisiz canlı video yayını yapmak olduğunu açıkladı. BuzzFeed News’e röportaj veren Twitter COO ve CFO’su Anthony Noto, insanların dünyada ve çevrelerinde olup bitenleri ve neler konuşulduğunu daha kolay anlamaları için 7/24 canlı video yayınına başlayacaklarını söyledi.

Şirketin bu hamlesi ilginç ancak bir sürpriz değil çünkü Twitter, geçtiğimiz Eylül ayında NFL oyunlarını yayınlayarak 3,5 milyon özgün izleyici kazanmıştı. Fakat şirket oyunların 2017-18 sezonu yayın haklarını Amazon’a kaptırdı.

Canlı video yayını yapmanın ardında Twitter’ın değeri yüksek, 15-30 saniyelik atlanamaz reklam videoları satma düşüncesi yatıyor. Bu sayede Twitter, platformu daha etkili şekilde kullanmak,  planladığı projeleri hayata geçirmek ve teknik altyapısının kalabalık bir seyirci kitlesinin kesintisiz yayın izlemesi için yeterli olduğunu kanıtlamak istiyor.

Öncelikle Amerika’da yayınlanan spor içeriklerine odaklanan Twitter, ileriki dönemde İngiltere, Kanada, Brezilya, Almanya, Avusturalya gibi farklı ülkelerden yayınlara da yer vermeyi düşünüyor.

 

İLGİLİ HABERLER