“TV Day” Akmerkez’de geçekleşti

MG Media, üç yıl önce başladığı ve geleneksel bir hale getirdiği “TV Day” etkinliğini bu yıl 27 Eylül tarihinde Akmerkez Sinema Salonları’nda  gerçekleştirdi. Düzenlenen organizasyonda MG Media ve 100’ü aşkın iş ortağı kanalların yeni yayın dönemi planlarını ilk ağızdan dinleme fırsatı buldu.

Organizasyon sabah kahvaltısı ile başladı ve ardından kanal  sunumları ile devam etti.

1

Açılış konuşmasını yapan MG Media CEO’su Özge Akay’ın konuşmasından satır başları şu şekildeydi:

2

  • Reklam pastasında digital mecralar hızla büyüse de TV mecrasının aldığı pay yüzde 50’nin üzerinde
  • 2016-2017 sezonunda kanallar arasındaki rekabetin rekor seviyeye ulaşması bekleniyor.
  • Türkiye’de internet kullanıcılarının yüzde 73’ü TV izlerken aynı anda internete bağlandıklarından dolayı ikinci ekran ve sosyal medya ratingleri de önemli.

Açılış konuşmasınından  ardından kanal sunumları gerçekleşti. Kanal prototiplerinden ise göze çarpan noktalar şu şekilde:

  • Fox TV yeni yayın dönemi sunumunu gerçekleştiren COO Mehmet İçağasıoğlu kanalın en iddialı yapımlarımdan biri olan Kösem Sultan Kasım ayının başında izleyici ile buluşacağını müjdeledi.

3

  • ATV sunumunda farklı proje entegrasyonlarına s yer verirken;  genel müdür yardımcısı Özlem Çataloğlu yine  OPT kuşağında güçlü yapımları prototiplerinde barındırdığını vurguladı.
  • Star TV reklam grup başkanı Erdem Erzincan kanalın iddialı yapımlarından Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuğba Büyüküstün’un başrolde yer aldığı “Cesur ve Güzel ” dizisinin Kasım ayının 2. Haftasında izleyici ile buluştuğunu katılımcılara müjdeledi.

4

  • Show TV yeni yayın dönemi sunumunu yapan reklam grup başkanı Emel Şen Topsakaloğlu geçtiğimiz hafta yayına başlayan Çağatay Ulusoy’un dizisi “İçerde” kanalın ve bu sezonun en iddialı yapımlarından biri olduğunu vurguladı.
  • TV 8 reklam grup başkanı Emre Taylar Ekim ayından itibaren 4 akşam Acun formatları yer alırken, diğer akşamlarda first run filmlerle prototipini oluşturduğu belirtti. Survivor ise Ocak sonunda başlıyor.
  • Kanal D genel müdürü Barış Tünay düzenlenen organizasyonda yakında TV ekranlarının en iddialı yapımlarından biri olarak yakın zamanda yayına girecek olan Halit Ergenç ve Bergüzer Korel’in dizisi ‘ Vatanım Sensin’in fragmanını ilk kez organizasyona katılan konuklara izlettirdi.5

Organizasyona ev sahipliği yapan  Media İst ise  Dünyada ve Türkiye’deki sinema sektörünün gelişiminin altını çizdi. Sunumu yapan reklam grup başkanı Filiz Altmışdört  14 Ekim’de  vizyona girecek olan “Reis” filmi ile rekor izleyici sayısına ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

Kanal sunumları ve coffee break sırasında gerçekleştirilen renkli popcorn servisi ile de katılımcılar tam bir sinema ambiansı yakaladı.

6

İLGİLİ HABERLER