Türklerin yüzde 42’si “Kupayı Almanya alır” diyor!

Online araştırma şirketi DORinsight, 27 Mayıs – 1 Haziran 2016 tarihleri arasında Türkiye temsili, ABC1C2DE sosyo-ekonomik segmente mensup 7 bin 324 kişinin katıldığı ““Avrupa Şampiyonası Tahminleri Araştırması”nı gerçekleştirdi. Araştırma kapsamında, katılımcılara Avrupa Futbol Şampiyonası ile ilgili tahminleri soruldu.

“Türkiye üst tura çıkar, kupayı Almanya alır”

Yapılan araştırmada katılımcıların tahminlerine göre Türkiye’nin dahil olduğu D Grubu’nda hangi takımların üst tura çıkabilecekleri soruldu. Verilen cevaplara göre katılımcıların yüzde 67’si İspanya’nın ve yüzde 66’sı da Türkiye’nin üst tura çıkmasını bekliyor. Çek Cumhuriyeti (yüzde 10) ve Hırvatistan’ın (yüzde 16) üst tura çıkabileceğini düşünenler ise oldukça az. Katılımcıların yüzde 42’si ise kupayı Almanya’nın alacağını düşünüyor.

“Avrupa’nın Gol Kralı Ronaldo olur”

Araştırmaya katılanların yüzde 41 oy oranıyla, Avrupa Futbol Şampiyonası’nın gol kralı olmasını beklediği isim Cristiano Ronaldo. Ronaldo’dan sonra gol kralı olması beklenen diğer futbolcular ise sırasıyla Thomas Müller (yüzde 15), Mario Gomez (yüzde 14) ve Arda Turan (yüzde 10).

Türkiye en fazla gol atması beklenen takımlar içerisinde

Katılımcıların tahminlerine göre yüzde 35 oyla en çok gol atması beklenen milli takım Almanya. Almanya’dan sonra en çok gol atması beklenen takım İspanya (yüzde 23) iken onu yüzde 20 ile  Türkiye takip ediyor.

“Şampiyona’da Türkiye’nin ilk golünü Arda atar”

Bu seneki Avrupa Futbol Şampiyonası’nda A Milli Takımı’nın ilk gülünü atması en çok beklenen ismi yüzde 32 oy ile Türk futbolunun gururu Arda Turan. Arda’dan sonra en çok gol atması beklenen diğer oyuncular ise Hakan Çalhanoğlu (yüzde 21) ve Burak Yılmaz (yüzde 16).

Türkiye, Fransa 2016’da ya gruptan çıkacak ya da çeyrek finale kalacak

Yapılan tahminlere göre Türkiye’nin Fransa 2016’da ne yapacağı konusunda ise birlik sağlanmış görünmüyor. Katılımcıların yüzde 19’u Türkiye’nin gruptan çıkmakla yetineceğini düşünürken diğer bir yüzde 19’luk kesim de çeyrek finale yükseleceğini düşünüyor. Yarı final oynayabileceğini söyleyenlerin oranı yüzde 11, finale yükselebileceğini düşünenlerin oranı yüzde 8 iken Türkiye’nin kupayı alabileceği yönündeki tahminler ise yüzde 9 oranında. Ayrıca katılımcıların yüzde 28’i gruptan çıkamayacağını düşünürken, yüzde 6’sı da hiç puan alamayacağını belirtti.

İLGİLİ HABERLER