Türkiye’nin yeni yıl tercihi: Amsterdam

Seyahat arama ve karşılaştırma sitesi momondo, 22 Aralık – 4 Ocak tarihleri arasında Türkiye’deki kullanıcıların momondo üzerinden yaptıkları uçuş arama verilerini açıkladı. Bu verilere göre, seyahetseverlerin yılbaşı için en çok tercih ettiği yer Amsterdam oldu.

momondo, Türk seyahatseverlerin 22 Aralık – 4 Ocak tarihleri arasında yaptığı uçuş arama verisinin sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara göre Türkiye’den yapılan uçuş aramalarında ilk sırada Amsterdam yer alıyor. Amsterdam’ı sırasıyla Bangkok, Moskova, Paris ve Kıbrıs takip ediyor. Araştırmada Amsterdam’a en çok arama yapan illerin ise sırasıyla İstanbul, İzmir ve Ankara olduğu açıklandı.

İstanbul’dan yapılan uçuş aramalarında ise ilk sırada Bangkok yer aldı. İstanbullu seyehatseverlerin hedef destinasyonları arasına Bangkok’u takiben Amsterdam, Paris, New York ve Moskova girdi. Böylece alternatif bir destinasyon olarak Bangkok, romantik bir Paris tatilini ve eğlence merkezi olarak bilinen Amsterdam’ı geride bırakmış oldu. Bangkok’a uçuş araması yapan iller arasında İstanbul’dan sonra Türkiye’nin diğer popüler şehirlerinden Ankara ve Gaziantep de yer aldı. 

Türkiye’nin Yılbaşı İçin İlk 5 Tercihi
1- Amsterdam
2- Bangkok
3- Moskova
4- Paris
5- Kıbrıs (Ercan)

İLGİLİ HABERLER