Türkiye’de gençler yolculukta en çok “rock müzik”dinlemeyi seviyor!

 

Şehirlerarası uzun yollarda kalabalık seyahat ederken olmazsa olmazlardan biri muhabbet diğeri de müzik. BlaBlaCar Türkiye üyelerinin müzik dinleme alışkanlıkları üzerine yapılan araştırma, ağırlıklı olarak gençlerden oluşan üyelerin yolda en çok rock müzik dinlediklerini gösteriyor.

Aynı yöne giden sürücü ve yolcuları bir araya getirerek yol masraflarının paylaşılmasını sağlayan BlaBlaCar Türkiye üyeleri, 2015 yılında yolculuk sırasında en çok Gülşen’den Bangır Bangır ve David Guetta’dan Hey Mama dinledi. Duman, Teoman, Şebnem Ferah ve Rihanna da, şarkılarıyla BlaBlaCar yolculuklarının favorileri arasında yer alıyor.

Yapılan ankete göre, üyelerin müzik tercihlerinde %48 oranla rock müzik liste başında yer alıyor. Onu, % 26 ile pop müzik takip ediyor. Üçüncü sırada ise alternatif ve elektronik müzik yer alıyor.

BlaBlaCar Türkiye üyelerinin %95’i, “müziksiz yaşayamam” diyor. %41’i en çok arabada müzik dinlediğini söylerken, %17’si evde, %14’ü her an her yerde, %12’si etkinliklerde, %10’u toplu taşıma araçlarında, %6’sı ise iş yerinde müzik dinlediklerini söylüyor. 

İLGİLİ HABERLER