Türkiye nasıl evlilik teklif ediyor?

TÜİK verilerine göre ülkemizde her yıl ortalama 600 bin kişi dünya evine giriyor. Düğün sürecinde yapılan harcamalarsa neredeyse 13-14 milyar TL’lik dev bir ekonomiyi oluşturuyor. Evliliğe giden yolun ilk adımı olan evlilik teklifi organizasyonuysa çiftler için en özel anlardan biri. Son bir yılda aldığı evlilik teklifi organizasyonu taleplerini inceleyen Armut.com, Türkiye’nin nasıl evlilik teklif ettiğini ortaya çıkardı. Evlilik teklifi maliyetlerini, en çok tercih edilen mekan, zaman ve en popüler yöntemleri gösteren Armut’un verilerine göre; üç büyük il arasında en uygun maliyetli evlilik teklifi Ankara’da ediliyor. Evlilik tekliflerinin en çok gerçekleştiği ay Temmuz iken, teklif organizasyonunda en çok keman ve saksafon tercih ediliyor.

 

Ankara en ucuz seçenekleri sunuyor

Armut’un 01.03.2017-28.02.2018 tarihleri arasında aldığı evlilik teklifi organizasyonu talepleriyle oluşan verilere göre; 3 büyük il arasında, evlenme teklifi organizasyonlarında 950 TL-5 bin TL arasında değişen fiyat seçenekleriyle Ankara en ucuz opsiyonları sunan şehir olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul’daysa organizasyonlar ekstra isteklere göre bin 200 TL’den 10 bin TL’ye kadar geniş bir aralıkta fiyatlandırılabiliyor. İzmir’deyse minimum bin 300 TL’den başlayan evlilik teklifi organizasyonları 7 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

1523608877_evlilik_teklifi_02

En çok teklif Temmuz’da!

Armut’un verilerine göre; evlilik tekliflerinin en çok gerçekleştiği ay mevsimin uygunluğundan dolayı Temmuz. Bunu, yeni yıla çift olarak girmek ve yılbaşının büyüsünü kullanmak isteyenlerin yoğun olarak tercih ettiği Ocak ayı takip ediyor.

hangi ay

 Romantik akşam yemeği hala vazgeçilmez

Evlilik teklifi için en popüler mekanları da ortaya çıkaran Armut’a göre, mumlar eşliğinde romantik bir akşam yemeği hala vazgeçilmez. İstanbul’da son yılların trendi özellikle boğazda tekne turu ve lazer gösterisiyle evlilik teklif etmek iken, yaz aylarında sahilde yapılan organizasyonların, kış aylarındaysa daha çok sinema salonunda yapılan sürprizlerin arttığı görünüyor. Teklif organizasyonlarında en çok talep edilen enstrümanlarsa keman ve saksafon olarak ön plana çıkıyor.

neler moda

Düğün içinse İstanbul’da popüler tercih Boğaz iken, İzmir’de en çok tercih edilen mekanın Kordon olduğu görülüyor.

nereler moda

İLGİLİ HABERLER