Turkcell’den Ensar Vakfı’yla ilgili resmi açıklama: “Herhangi bir vakfı değil, öğrencilerimizin eğitimini destekliyoruz.”

 

Çocuk istismarı skandalı sebebiyle günlerdir Türkiye’nin gündeminde olan Ensar Vakfı’na destek veren firmalar arasında yer alan Turkcell, konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Herhangi bir kuruluşu değiş, çocukların eğitimini desteklediğini belirten Turkcell’in resmi açıklaması şu şekilde:

“Türkiye’nin Turkcell’i olarak, bu ülkenin geleceği olan çocuklarımızın eğitimini desteklemek amacıyla bugüne kadar çok sayıda projeye imza attık. Onbinlerce gencimize umut ışığı olan, geleceğe daha güvenle yürümelerini sağlayan Kardelenler, Van İçin Türkiye Kumbarası, Engelsiz Eğitim, Gönül Köprüsü gibi projeler, milyonlarca insanımızın da takdirini ve gönlünü kazanmıştır. Tüm bu projelerle 16 yıl boyunca kesintisiz olarak 100 binin üzerinde eğitim bursu sağladık.

Saygıdeğer kamuoyumuzun bilmesini isteriz ki, doğrudan öğrencilerimize giden burslarla, biz herhangi bir vakfı, derneği veya sivil toplum kuruluşunu değil, öğrencilerimizin eğitimini destekliyoruz. Son günlerde açığa çıkan olaylar, toplumumuzu olduğu gibi bizi de üzmüştür. Sorumluların gereken cezaları almaları bizim de en kuvvetli dileğimizdir.

Bununla birlikte, ülkemizin geleceğinin garantisi olan gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş

 

İLGİLİ HABERLER