Türk Eğitim Vakfı’nın Yeni Yönetim Kurulu Başkanı: Rona Yırcalı

 

Türk Eğitim Vakfı’nın 21 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilen Mütevelliler Heyeti toplantısında bir önceki dönemin Mütevelliler Heyeti Başkanı olan Rona Yırcalı TEV’in Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

TEV’in 21 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilen Mütevelliler Heyeti toplantısı sonucunda Mütevelliler Heyeti ve Yönetim Kurulu seçimi yapıldı.

Bir önceki dönem TEV Yönetim Kurulu Başkanı olan Ömer M. Koç ise gelecek üç yıl boyunca Mütevelliler Heyeti’ne başkanlık edecek.

Daha önce 2004-2007 yılları arasında Vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüş olan Yırcalı, ikinci kez yönetim kurulu başkanı oldu. TEV Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği’ne ise Adnan Adil İğnebekçili seçildi. Ömer M. Koç ise TEV’in Mütevelliler Heyeti Başkanı olarak belirlendi. 

Mütevelliler Heyeti toplantısına göre TEV Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:  Rona Yırcalı (Başkan), Adnan Adil İğnebekçili (Başkan Vekili), Ali Kibar (Üye), Prof. Dr. Bahattin Bahadır Erdem (Üye), Ayşe Fatma Dilek Mutuş (Üye), Sezai Emin Taşkent (Üye), Bengü Balkır Mısırlıoğlu (Üye).  

İLGİLİ HABERLER