Tuncay Özilhan’ın sözleri Anadolu Efes için boykot başlattırdı

Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’ın, “Evde bira üretimi satışları etkiliyor. Ancak bunu çok sağlıklı bulmuyorum. Bu durum vergi kaybına da yol açıyor” açıklamasından sonra sosyal medyada tepkiler büyüyor.

Bira satışlarındaki yüzde 5.7’lik düşüşü evde bira yapımının artmasına bağlayan Özilhan bu iddiasını, “Çok ucuza alınan cihazlarla evde bira yapılıyor. Bugün 7.5 liralık biranın 4 lirası vergi. Evde bira üretimi vergi kaybına da neden oluyor. Bu konudaki görüşlerimizi yetkililerle de paylaştık” sözleriyle açıkladı.

Bu sözler boykot başlattı

Tuncay Özilhan’ın açıklamasından sonra ekşisözlük’te “1 Şubat 2018 Efes Boykotu” başlığı açıldı ve Anadolu Efes’e boykot başladı. Başlığa girilen entryler her saniye yükselerek başlığı gündeme taşıdı. Twitter’a da sıçrayan boykot için atılan tweetler de konunun trend topic olmasına neden oldu.

Anadolu Efes boykotundan yola çıkılarak açılan bir diğer başlık da “bir ay alkol tüketmiyoruz” oldu. Bu başlığın açılma sebebi ise alkollü içkilere ödenen vergilerin yüksekliğini protesto etmek.

 

İLGİLİ HABERLER