THY Euro 2016’nın resmi sponsoru oldu

 

Türk Hava Yolları Fransa’da gerçekleşecek Avrupa Futbol Şampiyonası’na sponsor oldu.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, TFF Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş ve UEFA Events Pazarlama Direktörü Guy Laurent Epstein’in de katıldığı Paris’teki lansmanda sponsorluk anlaşması imzalandı.

Guy Laurent Epstein ve İlker Aycı sponsorluk anlaşmasınını imzaladıktan sonra Euro 2016 Kupası ile aile fotoğrafı çekildi.

İlker Aycı toplantıdaki konuşmasında: ‘Paris’teki terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Fransız halkına başsağlığı diliyoruz. Terörizmin mağduru bir ülke olarak acınızı çok iyi anlıyorum’ diyerek Fransa’ya iyi dileklerde bulundu. Avrupa Futbol Şampiyonası’ndan beklentilerini ise THY‘nin Barcelona, Manchester United ve Olympique Marsilya ile sponsorluk yaptığını hatırlatan Aycı, ‘Dileğim turnuvanın ilk maçını Fransa’ya karşı Türkiye’nin oynaması ve kupayı da beraberimizde İstanbul’a götürmemiz’ cümleleriyle ifade etti.

THY’nin Milli Takıma bir jesti olup olmayacağı konusunda ise İlker Aycı: ‘İnşallah sponsorluğumuz onlara bir destek olur. Onlar statlarda oynarken Türk Hava Yollları’nın ve Türk Milleti’nin desteğini yanlarında hissederler. Onları maçlara, milli takımımızın armasıyla boyanmış güzel bir THY uçağıyla yolcu edeceğiz. Takımımız bu anlamda da diğer ekiplerden ayrılacak’ dedi.

İLGİLİ HABERLER