Teknosa, ilk 9 ayda 18 milyon TL kar elde etti

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa bugün düzenlediği basın toplantısında üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. İlk 9 ayda 2 milyar 413 milyon TL ciro ve 18 milyon TL kar elde etti. Ayrıca aynı gün içinde dört mağaza birden açarak “yatırıma devam” dedi.

Toplantıda konuşan Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı ve Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Ata Köseoğlu, “Teknoloji perakendeciliği dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yeni bir yola girdi. Teknosa olarak çoklu kanal stratejisine ciddi yatırımlar yaparak müşterilerimize kesintisiz alışveriş deneyimi sunmaya odaklanıyoruz. Bu çerçevede dijital platformlara yaptığımız ve yapacağımız yatırımların yanı sıra müşterilerimizin mağazalarımıza geldiğinde de ürünleri yakından inceleyip, deneyimleyebileceği konseptler geliştiriyoruz. Yepyeni bir anlayışla tasarlanmış, ürün çeşitliliğini, hizmetleri ve deneyimi bir arada sunan, bugün açılışlarını yaptığımız tarzda mağazalarımızı artık daha çok göreceksiniz. Sektöründe ilklerin markası olan Teknosa, yeni nesil perakende uygulamalarına da öncülük edecek” dedi.

Vadistanbul Teknosa mağazası açılışı esnasında diğer illerde de açılışı eş zamanlı yapılan mağazalara canlı bağlantı gerçekleştirildi. Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan açılışta, “Herkes için Teknoloji felsefesiyle teknolojiye erişimi artırmaya perakende kanalında liderlik ediyoruz. Bugün açtığımız Vadistanbul, İstanbul Hilltown, İzmit 41 Burda ve Eskişehir Espark alışveriş merkezlerindeki mağazalarımızla tüketicilerimizi teknoloji ile buluşturan hizmet alanımıza 2 bin metrekare daha ekledik. 69 ilde 205 mağaza ile Türkiye’nin en yaygın teknoloji perakende zinciriyiz” şeklinde konuştu.

Sektörün ‘oyun kurucusu’ her zaman Teknosa olacak
Teknosa’nın, kurulduğu günden bu yana sektörüne liderlik ettiğini vurgulayan Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı ve Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Ata Köseoğlu, “Teknoloji perakendeciliği pazarında tarih; kimlerin ‘yolcu’, kimlerin ‘hancı’ olduğunu gösterdi. Kimileri, bu pazarın dinamiklerini anlamak ve Türk insanını tanımak için yıllarını harcarken, bizler ‘ev sahibi’ olarak kurulduğumuz günden beri hem kendimizin hem de sektörün dünya standartlarında şekillenmesine öncülük ettik. Teknosa, 17 yıldır sektörün kutup yıldızı. Gücümüzün ışığı, bizi izleyenlere yol da gösteriyor. Önümüzdeki dönemde de pazarın lideri olarak Türk insanına en iyi deneyimi sunmayı sürdürebilmek için ne gerekiyorsa yapacağız, her türlü fırsatı değerlendireceğiz. Sabancı Topluluğu’nun kültürü ve gücünün her alanda olduğu gibi teknoloji perakendeciliğinde de bu toplumun gelişimine en yüksek düzeyde katkı sağlaması çabamızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Teknosa, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da sektörün ‘oyun kurucusu’ olmaya devam edecek” dedi.

İLGİLİ HABERLER