Tatilde en çok ben eğlenirim!

Hotels.com™, 31 ülkeden 9 bin 200 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen Mobile Travel Tracker araştırması, tatilde telefonlarımıza günde ortalama üç saatin üzerinde, güneşlenmeye ise günde ortalama üç saatten az vakit ayırdığımızı gösteriyor. Ayrıca araştırmaya göre Türkiye’de sosyal medyayı hava atmak amacıyla kullananların sayısı da oldukça fazla!

Telefonlara ayrılan süre üç saatten fazla

like

Araştırma, tatilde telefonlarımıza günde ortalama üç saatin üzerinde, güneşlenmeye ise günde ortalama üç saatten az vakit ayırdığımızı gösteriyor. Ayrıca tatilcilerin yüzde 8’i her gün telefonlarıyla ortalama 5 saatin üzerinde ilgilendiğini belirtiyor.

Hava atmak için fotoğraf yüklüyoruz

giphy 1

Araştırmaya katılan Türk gezginlerin yüzde 35’i, tatil sırasında takipçilerine hava atmak için sosyal medyada fotoğraf paylaşımı yaptığını/yapacağını söylüyor. Yüzde 24 ise arkadaşlarını kıskandırabilmek için gittikleri yerlerde sosyal medya üzerinden check-in yaptığını/yapacağını itiraf ediyor.

Yüzde 86 sosyal medya paylaşımlarını takip ediyor

giphy 2

Mobile Travel Tracker’a göre, tatilcilerin yüzde 86’sı seyahat esnasında arkadaşlarının sosyal medya paylaşımlarını takip ediyor. Katılımcıların yüzde 24’ü, tatil sırasında arkadaşlarının Facebook paylaşımlarını inceleyip kendi paylaşımlarının onlarınkinden daha iyi olduğundan emin olmak istiyor. Tatildeyken en çok kullanılan sosyal medya platformları ise sırasıyla şöyle: Facebook (yüzde 92), Instagram (yüzde 73), Twitter (Yüzde 68), Google + (yüzde 42) ve Snapchat (yüzde 26).

İLGİLİ HABERLER