Spotify’dan New Yorklulara David Bowie sürprizi

New York, Broadway-Lafayette metrosu David Bowie ruhuyla hayat buldu. Çizimlerden, metro kartlarına, Bowie’nin portrelerinden ünlü sözlerine kadar ölümsüz sanatçı için bir yeraltı dünyası kuruldu.

Spotify ve Brooklyn Müzesi iş birliğiyle yapılan organizasyon 2016 yılında hayatını kaybeden dünyaca ünlü sanatçı David Bowie’ye büyük bir övgü niteliği taşıyor. Brooklyn Müzesi’nde David Bowie’nin fotoğraflarından sahne kostümlerine kadar 400 parça sergileniyor. Müze, bunlardan bir kısmını getirerek metro istasyonunu adeta David Bowie gezegenine dönüştürdü.

bowie2

Sergilenen her görselde David bowie’nin eşsiz şarkılarına ait kodlar bulunuyor. Böylece metro yolcuları bu kodlarla Spotify’a bağlanarak bu parçaları dinleyebiliyorlar.

bowie3Metro istasyonundaki her bir eser Bowie’nin müziğe, modaya ve kültüre vurduğu damgaya atıfta bulunuyor. David Bowie’nin özellikle New York’a olan etkisini bu şekilde yeraltına yansıtan Spotify da yaptığı işten dolayı new yorklulardan büyük övgü topluyor.

bowie4

Sınırlı sayıda üretilen David Bowie’li metro kartlarına denk gelen şanslı yolcular ise Brooklyn Müzesi’ne bedava giriş hakkı kazanıyor. Spotify bu etkinliğiyle Bowie’nin hayatına daha derin bir bakış açısı kazandırmayı amaçlıyor.

 

İLGİLİ HABERLER