Social Media Awards 2018’e erken başvuru için bugün son gün!

  • Bu sene ikincisi gerçekleştirilecek Social Media Awards Turkey için başvurular devam ediyor…
  • Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliğiyle düzenlenen ödüllerde sektörün saygın isimlerinden oluşan jüri üyeleri BoomSonar’ın “Sosyal Medya Marka Endeksi” verilerini kullanarak, 1 Nisan 2017 – 1 Mart 2018 tarihleri arasında yayınlanmış en başarılı işleri ödüllendirecek.
  • Social Media Awards Turkey 2018’e başvurularda indirimli fiyattan yararlanmak isteyen katılımcıların bugün gece yarısına kadar başvuru yapması gerekiyor. Yarışmanın son başvuru tarihi ise 1 Mart 2018…

Türkiye’deki tüm marka ve ajansların yer aldığı en geniş kapsamlı sosyal medya yarışması Social Media Awards Turkey 2018, markaların sosyal medyadaki en iyi projelerini ve sosyal medyadaki başarılarını istatistiksel performans kriterlerini kullanarak değerlendiriyor. Başvuruların 1 Mart Perşembe günü saat 23:59’a kadar devam edeceği yarışmada ödüller 26 Nisan’da Raffles İstanbul’da gerçekleşecek görkemli bir törenle sahiplerini bulacak.

1 Nisan 2017 – 1 Mart 2018 tarihleri arasında yayınlanan sosyal medya ve dijital projelerin 33 farklı kategoride değerlendirileceği yarışmada reklamveren ve ajansların başarısı hem objektif sosyal medya verileriyle hem de jüri değerlendirmesiyle ödüllendirilecek.

Sosyal medyaya emek veren kurumlar ve ajanslar için teşvik edici olmayı amaçlayan Social Media Awards Turkey 2018 için erken dönem başvuruları yakında sona eriyor. Başvurularda indirimli fiyat avantajını kullanmak isteyenlerin 14 Şubat Çarşamba günü saat 23:59’a dek basvuru.socialmediaawardsturkey.com adresinden kayıt yaptırmaları gerekiyor.

En Başarılı Projeler ve Sosyal Medya Performansları Ödüllendirilecek

Social Media Awards Turkey yarışması Jüri Ödülleri, SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri ve Grand Prix olmak üzere üç temel bölümden oluşuyor.

Toplam 33 kategoride gerçekleşecek başvuruları kapsamlı kriterlerle değerlendiren Jüri Ödülleri, markaların sosyal medya ve dijital dünyada gerçekleştirdiği kampanya, proje ve stratejileri inceleyerek en başarılı marka ve ajansları ödüllendiriyor. Başvuruları incelerken BoomSonar’ın sağladığı performans verilerini de kullanacak olan jüri, tüm kategorilerde en başarılı üç çalışmayı ödüllendirecek.

SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri 50’ye yakın farklı sektörde toplam 24 binden fazla sosyal medya hesabının bir yıllık performansını ölçümleyerek en başarılı markaları ödüllendiriyor. Tamamen veriye dayanan performans ölçümlemeleriyle belirlenen ödüller, BoomSonar’ın sosyal medya marka ölçümleme ve puanlama sistemi SocialBrands sıralamalarına dayanıyor.

Sosyal medyada nitelik ve niceliği bir arada göz önünde bulundurmayı prensip edinen Social Media Awards Turkey’de büyük ödül olan Grand Prix ise markaların yıl boyunca performansının hem SocialBrands’in objektif sosyal medya verileri hem de jürinin tarafsız değerlendirmesi ışığında belirlenecek.

Jüri Uzman İsimlerden Oluşuyor

Reklamcılar Derneği Başkanı Nil Bağcıoğlu’nun Başkanlığını yaptığı jüride sosyal medya ve dijital ajanslardan reklamverenlere, derneklerden sosyal medya ağlarının temsilcilerine, sosyal medya fikir önderlerinden akademisyenlere, medya satın almadan PR ajanslarına kadar pek çok sektör paydaşının seçkin temsilcileri yer alıyor.

Sıralama Nasıl Hazırlanıyor?

SocialBrands’in toplamda otuzdan fazla kriter içeren benzersiz algoritmasıyla hazırlanan sıralama, tamamen istatistiksel bir ölçümleme sunuyor. Boomsonar’ın sağladığı veriler ışığında toplam etkileşim sayısı, hayran sayısı, hayran artışı, performans istikrarı, etkileşimlerin iletilere göre dağılımı, etkileşim oranları, farklı ileti türlerinin kullanım oranları, iletilerde hashtag ve mention kullanımı ve sayfa bilgileri gibi ölçümlemeler değerlendirilecek.

Başvurular 1 Mart’ta sonlanacak

28’inci yılını geride bırakan Türkiye’nin lider pazarlama platformu Marketing Türkiye ve Türkiye’nin ilk ve en gelişmiş sosyal medya takip, analiz, yönetim ve akıllı iş platformu BoomSonar, sosyal medyanın gelişimine katkıda bulunan marka ve kurumları bir araya getiriyor olmaktan büyük heyecan duyuyor. Başvuruların 1 Mart’a dek devam edeceği yarışmada, katılım ve başvuru ile ilgili detayları www.socialmediaawardsturkey.com adresinden takip edebilirsiniz.

İletişim:

Duygu Tanışan

0212 211 11 12 (Dahili 123)

İLGİLİ HABERLER