Serpil Yeter’in yeni sergisi: “İstanbul’u melekler koruyor”

 

Ressam Serpil Yeter, tuval üzerine akrilik çalışmaları ile yurt içi ve yurt dışında 42’si kişisel, 63’ü de karma olmak üzere toplam 105 sergiye katıldı. Yeni sergisini de 7 Nisan’da açıyor.

Sanatçının “SerpİL­en­STANBU” adını taşıyan sergisi, Kadıköy Kızıltoprak İMOGA Sanat Galeri’nde 30 Nisan tarihine kadara açık kalacak. Sergide 37 resim var.

1956 yılında İstanbul’da doğan Serpil Yeter, İstanbul

Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümünden mezun. Çalışmalarını halen İstanbul’daki atölyesinde sürdüren sanatçı, 1980­2002 yılları arasında Almanya’nın Berlin kentinde yaşadı. Hamburg, Berlin, Bremen, Dormagen, Göttingen,Freiburg, Kiel, Darmstadt, Amsterdam, Essen, Toronto, Lörrach, İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir, Çeşme’de toplam 42 kişisel sergi açtı. Sanatçı ayrıca, Berlin, Bonn, Riga, Brüssel, Wuppertal, Göttingen, Bremen, Gratz, Mannheim, Düsseldorf, Magdeburg, Viyana, Derneburg, Solingen, Gräfrath, Toronto, İstanbul, Ankara, Bodrum ve İzmir’de 68 karma sergiye katıldı. Sanatçının yurtiçi ve yurt dışındaki bir çok müze ve özel koleksiyonlarda yapıtları bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER