Satınalma profesyonelleri Purchasing Türkiye’nin ilk sayısında yeni yılın trendlerini anlattı

 

Bu ay okuyucularıyla buluşan Purchasing Türkiye’den önemli başlıklar:

TEDAR Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Günal: “Ülkemize ve Türk şirketlerine inanıyoruz.”

TÜSAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Hüryılmaz: Güçlü satınalmayla geleceklerini garanti altına alan şirketler

TURKCELL Satınalma Direktörü Attila Yunusoğlu: “Satınalmaya değer katanlar fark yaratacak”

Türk Telekom Grubu Lojistik Direktörü Yaşar Çakmak: Genç profesyonellere tavsiyeler

Satınalmada vites değiştirme zamanı.

 Deloitte’in yaptığı araştırma sonuçları, yetkinliklerin geliştirilerek satınalmanın çok yönlü bir yapıya kavuşturulması için inovatif, hızlı ve verimli fonksiyonlara sahip olması gerektiğini ortaya koyuyor.

Satınalma ve tedarik zinciri yönetiminde 2016 trendleri neler?

Satınalma ve tedarik zinciri yönetiminin şirketlerin stratejik hedeflerine ulaşmasında kritik bir rol oynamaya başlamasıyla bu alanların önemi her geçen gün daha fazla artıyor. Küresel rekabet, tasarrufun giderek artan önemi ve teknolojinin gelişmesi satınalma süreçlerinde yenilikçi yaklaşımlarıve uygulamaları da beraberinde getiriyor. Purchasing Türkiye 2016 trendlerini sizler için derledi.

Satınalma yöneticileri 2016 trendleri ilgili neler söylüyor?

Satınalma profesyonelleri yeni yıl trendlerini anlatıyor. Ortaya çıkan görüşler yeni yılda da sürdürülebilirlik, teknoloji ve merkezi satınalmanın revaçta olacağı yönünde.

ZER A.Ş Genel Müdürü Aykut Özüner: “Yaptığımız işi Türkiye’de başka yapan yok”

Aralık ayı emtia fiyat analizleri

Paris saldırıları, Rusya krizi, mülteci sorunu, Çin’deki ekonomik durgunluk ve ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımı beklentilerine tanıklık eden 2015 yılı değişim ve risklerin yılı oldu. Bu gelişmeler ve beklentiler ışığında altında yapılan Aralık ayına ait fiyat analizleri satınalma profesyonellerinin yakından takip etmesi gereken önemli bilgiler sunuyor.

Metro Toptancı Market Gıda ve Gıda Dışı Satınalma Direktörü Thomas Rudelt: “Bizimle birlikte büyümek isteyen genç yetenekler arıyoruz”

Beze Group Kurucu Başkanı Bengü Bilik: Sürdürülebilir ve konforlu yaşamı satınalma ve tedarik

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar hayatlarının geçtiği binalar ve tesislerin sürdürülebilirliği, sağlamlığı, güvenilirliği hakkında tüketici kimliğiyle bilinçleniyor. Bunun için son yıllarda küresel bir trend olarak “Tesis ve tedarik zinciri yönetimi” disiplinin yerleştiğini ve geliştiğini görülüyor. Bengü Bilik konunun diğer uzmanlarıyla birlikte tesis ve tedarik zinciri yönetiminin önemini anlatıyor.

Borusan Holding A.Ş Merkezi Satınalma Müdürü Funda Durgut: İlkemiz: “Fit for Borusan”

Ortak Satınalma Organizasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akyüz: “Ortak satınalmaların yaygınlaştırılması temel hedefimiz”

Ortak Satınalma Organizasyonu Genel Müdürü Saut Sarı: “Amacımız örnek olmak”

Maliyetlerinizi yüzde 10 düşürebilirsiniz

OSOA.Ş’nin Aralık ayında gerçekleştirdiği organizasyonda tedarikçi firmalarla bir araya geldi. Ortak satınalmanın önemi ve tasarruf yapmada olan etkisinin konuşulduğu etkinlikte firmalar sunumlarıyla yer aldı.  

CIPS Türkiye Ülke Müdürü Faruk Demir: “Satınalma alırken kazanmaktır”

ByPi Satınalma Danışmanlığı Yönetim Kurulu Başkanı: “Satınalma geri dönüşü en yüksek yatırımdır”

Satınalma Akademisi A.Ş Kurucusu Oğuzhan İpek: “Kopyalanamaz olanın peşindeyiz”

“Artık gelecek nesilleri düşünmek zorundayız”

TEDAR sohbet toplantılarının Aralık konuşmacısı Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Semra Sevinç oldu. Sevinç’in “İş Dünyasında Kaçınılmaz Dönüşüm: Sürdürülebilirlik” konulu sunumuyla oldukça beğeni topladı.

Kamu ve özel sektör satınalma profesyonellerini buluşturan zirve

Türkiye Satınalma Profesyonelleri ve Yöneticileri Derneği’nin düzenlediği “5. Türkiye Kamu ve Özel Sektör Satınalma Profesyonelleri Zirvesi” temasıyla Biruni Üniversitesi’nde gerçekleşti. Zirvede inovasyon odaklı ve geleceğe bakabilen bir satınalma yönetimi için çeşitli çözümler masaya yatırıldı. 

İLGİLİ HABERLER