Salgın sonrası hangi markalar mağazalarını yeniden açıyor?

Koronavirüs salgınıyla beraber müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığı için birçok marka ve AVM geçici süreyle hizmete ara verdiklerini  açıklamıştı. Salgının tepe noktasına ulaşması ve görülen yeni vaka sayılarının azalmasına paralel olarak kurumlar da çalışan, müşteri sağlığını ve sosyal mesafeye dikkat ettiklerini vurgulayarak mağazalarını yeniden açacaklarını duyurdu.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle çeşitli önlemler alınarak hastalığın yayılımı önlenmeye çalışılıyor. Mart ayının ortalarında pek çok marka bu doğrultuda mağazalarını geçici olarak kapatacağını duyurmuştu. Bu kapsamda AVM’ler de kapatılarak çok sayıda insanın bir araya gelmesi önlenmişti. Ancak salgının kademeli olarak durdurulmasıyla birlikte mağazalar ve AVM’ler kapılarını tekrar ziyaretçilere açacağını duyurdu. Koçtaş, Bauhaus ve Vakko bu kararlarını sosyal medya hesaplarından duyuran markalardan oldu. Alışveriş merkezleri özelindeyse Akasya ve Akbatı salgın sonrası müşterilerine kapılarını açacak kurumlar olacak.

Akiş GYO’nun Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada İstanbul’daki Akbatı ve Akasya alışeveriş merkezlerinin açılış tarihinin 1 Haziran 2020 olarak belirlendiği duyuruldu.

Markaların sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalar ise şöyle:

Bauhaus

Koçtaş

Vakko

 

Atasun Optik

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Cadde mağazalarımızla yeniden görüşürüyoruz. #AtasunOptik

Atasun Optik (@atasunoptik)’in paylaştığı bir gönderi ()

İLGİLİ HABERLER