REDANDGREY’e yeni ortak…

REDANDGREY’e ortak olan Cem Batu, REDANDGREY de dahil olma üzere Peak Group bünyesinde yer alan farklı disiplinlerdeki tüm ajansların Chief Creative Officer’i (CCO) olarak görev yapacak. Batu, kreatif işlerin, yaklaşım ve süreçlerin sorumluluğu yanında, “Türkiye’den çıkan ilk global ajans networkü olma vizyonu” doğrultusunda, yönetim kurulunda da yer alacak.

Konuyla ilgili konuşan REDANDGREY Ajans Başkanı Furkan Reis şunları söyledi: “REDANDGREY’in kreatif ve analitik dünyayı birleştirme hedefini, Cem Batu ile birlikte yepyeni bir seviyeye taşıyoruz. Kreatif, entegre/bütünleşik iletişim, strateji ve teknoloji alanlarında tam hizmet ajansı olarak hizmet verirken performans pazarlaması, medya satın alma, arama motoru optimizasyonu, veri analitiği ve dönüşüm optimizasyonu hizmetleri veren Sempeak ile beraber oluşturduğumuz Peak Grup şirketlerini de Cem Batu’nun kreatif liderliği altında birleştiriyoruz. Amacımız; makine zekasıyla yaratıcılığı efektif şekilde entegre ederek markaları tüketicileriyle doğru zamanda, doğru ekranda/platformda, doğru içerikle; anlamlı ve aksiyon alınabilir şekilde buluşturmak. Bizi çok heyecanlandıran bu yaklaşıma kısaca ‘engineered creativity’ diyoruz. Yaklaşımımızın tüm DNA’mıza işlemesi için de logomuzdan marka kimliğimize, iş yapış süreçlerimizden kullandığımız araçlara kadar her şeyi yeniledik. Kişisel olarak ise; yaptığım işi bir üst noktaya taşımak için hem kreatif dünyayı ve markalaşma yolculuğunu çok iyi bilen, hem de aklını mühendis gibi çalıştırabilen bir yol arkadaşına ihtiyacım olduğunu hissediyordum. Cem’in tecrübesi ve farklı bakış açısı beni hep etkilerdi. “Neden olmasın?” dedim ve birlikte neler yapabileceğimiz konusunda O’nu ikna etmeye karar verdim. Şu an aynı vizyona aynı noktadan bakabildiğimiz için çok mutluyum. Kuluçka zamanımızda, Amerika’da; ne yaparız, nasıl ederiz, neleri değiştirip neleri yenileyebiliriz, diye nice uykusuz gecelerimiz oldu. Sonunda bu noktada ve birlikte olmak harika, gerçekten çok heyecanlıyız.”

Cem Batu ise ortaklık ve yani görevi hakkında şunları söyledi: “Her şey çok güzel olacak! Mevcut ve potansiyel müşterilerimizle birlikte, ‘engineered creativity’ vizyonumuzun yaratıcı ve geri dönüşü yüksek işlere dönüştüğünü görmek için sabırsızlanıyorum. İş ki, Furkan ile planladığımız gibi bu başarıları, tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelenin en iyisini ortaya koyarak birçok farklı ülkeye de taşıyabilelim. Neden olmasın?”

İLGİLİ HABERLER