PRWA Dünya Halkla İlişkiler Birliği genel kurulu bugün toplanıyor

PR World Alliance (PRWA) genel kurulu 21-23 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kanada’nın Quebec Eyaleti’nin başkenti Monreal’de gerçekleştiriliyor. PRWA Genel Kurulu, Dünya Başkanı Perran Ersu Özçaldıran’ın girişimi ile ilk defa 40 ülkede tüm üye şirket ve  çalışanlarına Türkiye saati ile 16.00’da (Kanada saati ile 09.00) 22 Mayıs 2015’te (bugün), Google Hangouts üzerinden naklen yayınlanıyor. PRWA Dünya Başkanı Perran Ersu Özçaldıran, “Dünya üzerinde  hızlı ve yaygın bir iletişim ağı oluşturan PR World Alliance olarak, müşterilerimize sunduğumuz zeki ve ekonomik çözümlerle  çokuluslu halkla ilişkiler firmalarının avantajına sahip olabiliyoruz”  diyor.

PRWA Genel Kurulu’nda Dünya Başkanı Perran Ersu Özçaldıran’ın ardından The Holmes Report’un yayıncısı  Paul Holmes, “çokuluslu olmayan halka ilişkiler şirketlerinin dünyadaki konumu” üzerine bir konuşma yapıyor. Quebec Eyaleti Eski Başkanı Ekselans Pierre-Marc Johnson da Kanada – “Avrupa Birliği Ekonomik İşbirliği anlaşması” hakkında bilgi veriyor.  
 
PRWA genel kurulunda, Dünya Başkanı Ersu Özçaldıran özetle şunları söylüyor:
“Dünyada ekonomik geleceğin KOBi’ler üzerinden şekilleneceği yaygın görüşüne ben de inanıyorum.  Birçok sektörde küçük veya orta boy işletme olmalarına karşın, çok önemli uluslararası oyuncular var artık. PRWA için de bir tür halkla ilişkiler KOBI’leri demek yanlış olmaz. Dünyanın dört bir yanından çalışan sayısı 5 ile 35 arasında değişen şirketleriz.  Her birimiz yerel şirketimizde gereken konularda eleman istihdam ettiği için de maliyetlerimizi düşük tutabiliyoruz. Ama hepimiz gerektiğinde, gereken ülkedeki partnerimize destek verebildiğimiz için de çokuluslularla aynı avantajlara sahibiz.”

İLGİLİ HABERLER