Pokemon efsanesi geri dönüyor

90’lı yılların çocuklarının hayatında önemli bir yer edinen Pokemon popülerliğini tekrar kazanmak için geri dönüyor. Zira, Nintendo bağımsız bir oyun şirketi olan Niantic ile lokasyon bazlı Pokemon oyunu için çalışmalara çoktan başladı. 

Mobil cihazlara uyarlanan oyunla arkadaşlarınızla sokaklarda  Pokemon’larınızı savaştırıp değişim yapabilir, hatta bir takım olarak başkalarıyla savaşabilirsiniz. Pokemon GO, artırılmış gerçeklik oyunları arasında da geliştirilmeye en doğal kurguya sahip oyunlardan birisi. Çünkü Pokemon’un yapısı ve kurgusu birebir hareket etmeye ve dolaştıkça yeni Pokemon’larla tanışmaya dayanıyor.

2016’da çıkacağı açıklanan Pokemon GO için telefonu sürekli kontrol etmemek adına Pokemon GO Plus isimli bir akıllı bileklik geliştiriliyor. Bluetooth ile telefona bağlanan cihaz, çevrede bir Pokemon olduğunda veya bir yarışma teklifi geldiğinde LED ışık ve titreşimle haber veriyor. Bileklik sayesinde bu titreşimlerle yeni Pokemon’ların yerini tespit edip yakalayabiliyorsunuz. Oyunculara keyifli ve heyecan verici bir deneyim sunmaya hazırlanan Pokemon Go Pokemon efsanesini tekrardan canlandırmayı amaçlıyor. 

İLGİLİ HABERLER