Plastik şişelerden “Recycled Gömlek”

Pandemi dönemiyle birlikte sürdürülebilirlik artık hem toplumların hem de sektör fark etmeksizin markaların odak noktası haline geldi. Artık herkesin de bildiği gibi insan sağlığı ve refah, ancak sağlıklı bir doğa ile mümkün. Hammadde tüketiminin azalması, atıkların ortadan kalkması, gereksiz enerji tüketiminin engellenmesi ve israfın önüne geçilmesi adına “geri dönüşüm” kilit bir rol oynuyor.

Bu noktadan hareketle odak noktasına sürdürülebilirliği alan Kiğılı da bundan sonraki koleksiyonlarında da geri dönüşümlü kumaşlardan üretilen ürünlerin yer alacağını açıkladı… Plastik şişelerden geri dönüşümle kazanılan liflerden üretilmiş kumaşlarla elde edilen “Recycled Gömlek” markanın geri dönüşüme yönelik çalışmalarının önemli bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor…

Kiğılı bu adımıyla tüm dünyada başlayan geri dönüştülebilir tekstil ürünleri kullanan ve geri dönüştürülmüş ürünlerden tekstil üretimine odaklanan ülkeler listesine Türkiye’yi de ekliyor.

Bu hareketin en değerli örneklerinden biri olan ve Epica Awards altın kazananı “The Collection of Tomorrow”:


McKinsey & Company’nin moda endüstrisini mercek altına aldığı araştırma sonuçlarını “Yeni moda: daha yeşil, daha mavi, daha sürdürülebilir!” haberimizle sizlerle paylaşmıştık. Okumak için TIKLAYIN!

 

İLGİLİ HABERLER