Periscope yayınlarına büyük güncellemeler geliyor

Twitter, Periscope üzerinde yapılan yayınlara önemli güncellemeler getiriyor. Yakın bir gelecekte ilgilendiğiniz alanla ilgili yayınları arayabilecek, drone’lardan yapılan yayınları da sisteme yükleyebilecek, dahası yayınlarınızı kaydederek 24 saat sonra da izleyebileceksiniz. Periscope önümüzdeki haftalarda kullanıcıların ilgilendikleri başlıklarda gruplar oluşturmak ve yeni bakış açılarıyla yayın yapabilmek adına yayın arama ve drone desteğini başlatıyor.

Yeni güncellemeler kapsamında kullanıcılar önümüzdeki haftalarda, yayınları bir başlık veya konuya göre arayabilecek. “Global List” içindeki “Arama” bölümüne tıklandığında, arama yapılabilecek #Seyahat, #Müzik, #Yiyecek gibi birçok başlık önerisi uygulamada yer alacak. Arama sonuçları içerisinde istenilen hashtag üzerindeki “Yayın yap” butonuna basarak veya doğrudan hashtag’i ekleyerek yayına başlanabilecek.

Drone’larla yeni bir bakış açısı

Kullanıcılar desteklenen bir DJI drone üzerinden yayın yapmak için iPhone’larından drone’un uzaktan kumandasına bağlanması yeterli olacak. Yayın sırasında görüntü telefondan kuş bakışı şeklinde verebilecek ve hatta önemli noktalara dikkat çekmek için çizim (Sketch) özelliği de kullanılabilecek: iPhone telefon veya destekli bir DJI drone sahibi herkes bu hafta yayına başlayabilecek.

İLGİLİ HABERLER