Pepsico’nun İnsan Kaynaklari dünya sorumlusu Ümran Beba olacak

 

PepsiCo’da 21 yıldan bu yana farklı görevler üstlenen Ümran Beba, PepsiCo İnsan Kaynakları Yönetim Hizmetleri ve Operasyonları Başkanı görevine getirildi.

Ümran Beba hakkında:

Robert Kolej mezunu olan Ümran Beba, Boğaziçi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra aynı üniversitede işletme master’ı yaptı. İş hayatına 1986 yılında başlayan Beba, PepsiCo Türkiye Yiyecek Bölümü’ne geçmeden önce Baser-Colgate firmasında 6.5 yıl marka müdürlüğünden pazarlama direktörlüğüne kadar çeşitli görevlerde bulundu. PepsiCo’daki kariyerine 1994 yılında Türkiye Pazarlama Direktörü olarak başlayan Beba, şirketin İnsan Kaynakları ve Ticari Bölüm Direktörlüklerini de yürüttükten sonra 2001 yılında Genel Müdür oldu. 2004 yılında Doğu Akdeniz Bölgesi Gıda ve İçecek Bölümü Başkanlığı görevine getirilen Ümran Beba, PepsiCo’nun Suriye ve Irak pazarlarına girişinde önemli katkılarda bulundu.

Son olarak şirketin Asya, Ortadoğu ve Afrika (AMEA) Bölgesi İnsan Kaynakları Başkanlığı’nı üstlenen Beba’nın görevi PepsiCo’nun faaliyette olduğu tüm ülkeleri kapsayacak. PepsiCo’nun dünya çapında 200 ülkede 271 bin çalışanı bulunuyor. Beba ise yeni süreçte, PepsiCo’nun dünya merkez ofisi olan New York, Purchase’da yerleşik olacak.

İLGİLİ HABERLER