PepsiCo Türkiye, “Enerji Verimli Endüstriyel Tesis” ödülü aldı

 

PepsiCo Türkiye,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 16’ıncısı düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması’nın Enerji Verimli Endüstriyel Tesis kategorisinde, gıda ürünleri ve içecek sektöründe birincilik ödülünü aldı.

İzmir Kemalpaşa’da bulunan fabrikasının enerji yoğunluğunu 2012-2014 yılları arasında referans değerlere göre ortalama %49 oranında azaltan Pepsi Co, çevresel sürdürülebilirlik bakış açısıyla tüm enerji kullanımını en aza indirmeyi hedefleyor.

  Bu yıl 16’ıncısının düzenlediği yarışmada, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından enerji yoğunluğunu en çok azaltan işletmeler belirlenerek, farklı kategorilerde birinci gelen işletmelere ödül veriliyor.

Bu kapsamda 2015 yılı Enerji Verimli Endüstriyel Tesis (EVET) kategorisinde yapılan çalışmalar sonucunda PepsiCo Türkiye İzmir Kemalpaşa fabrikası, 2012-2014 yılları arasında enerji yoğunluğunu Referans Enerji Yoğunluğuna göre ortalama %49 azaltarak, gıda ürünleri ve içecek alt sektörü içerisinde birincilik ödülünü almaya hak kazandı. PepsiCo Türkiye ödülünü 7. Enerji Verimliliği Forumu etkinlikleri kapsamında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. Berat Albayrak’ın katılımıya gerçekleşen törende aldı.

İLGİLİ HABERLER