Pepsi kör tadım testi ile rakiplerine meydan okuyor

Pepsi, 1970’li yıllardan beri tüm dünyada gerçekleştirdiği ve pazarlama derslerine konu olan “Pepsi Kör Tadım Testi” aktivitelerini Türk tüketicileriyle buluşturuyor. Esprili tarzı ve enerjisi ile sevilen sanatçı Özkan Uğur’un rol aldığı reklam filmiyle duyurulan ve üç ay boyunca Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde gerçekleştirilecek olan kör tadım testi etkinliklerinde, tüketiciler beğendikleri kola tadını keşfetmeye çalışacak.

Kör tadım testlerinin kolalı içecekler kategorisine uygun eğlenceli tanımlaması olarak “Adına Bakma Tadına Bak” sloganı ile yola çıkan Pepsi tadına güvendiğini, Özkan Uğur’un rol aldığı yeni reklam filmiyle duyurup herkesi Pepsi Kör Tadım Testleri’ne çağırıyor. Pepsi Kör Tadım Testi etkinlik alanlarında tüketicilerle buluşan Pepsi bu sayede tüketicilerin kendi tercih ettiği kola tadını eğlenceli bir şekilde bulmalarını sağlıyor. PepsiCo Kıdemli Pazarlama Direktörü Alpagut Çilingir “Pepsi olarak tüm Türkiye’yi kola tadını keşfetmeye davet ediyoruz ve kolalı içecekler kategorisine heyecan getirmeyi hedefliyoruz. Bunu yaparken de kör tadım testlerimizle herkesin eğlenceli anlar geçirmesini ve Pepsi ile yaşadıkları bu deneyimden güzel anılarla ayrılmasını amaçlıyoruz” dedi.

Pepsi Kör Tadım Testleri’nde Pepsi ve diğer marka ürün noter denetiminde tamamen eşit koşullarda, adil bir şekilde, hiçbir yönlendirme olmadan tüketicilere tattırılıyor ve tüketiciler test sonucunda beğendikleri kola tadını kendileri keşfetmiş oluyor.

Mayıs ayı başında üniversite festivalleriyle başlayan Pepsi Kör Tadım Testi aktiviteleri farklı şehirlerde toplam 13 üniversitede gerçekleştirildi. Mayıs ayı sonu itibariyle İstanbul’un farklı meydanlarında, parklarında ve AVM’lerinde devam edecek olan kör tadım testi etkinlikleri Ramazan ile beraber 15 farklı şehri gezerek Anadolu’ya Ramazan eğlenceleri götürecek. Ramazan sonrasında ise Türkiye’nin en güzel tatil yörelerinde toplam 14 sahile gidecek kör tadım testi aktivitelerinde tüketiciler eğlenip güzel anılarla evlerine dönerken gerçek kola tatlarını keşfetmeleri sağlanacak.

 

İLGİLİ HABERLER