Özsüt 80 yaşında

İzmir Kemeraltı’nda 16 metrekarelik bir dükkanda başlayan Özsüt’ün tatlı serüveni, bugün 46 ilde 180’in üzerinde mağazayla birlikte 80. yılına ulaştı.

Özsüt, 80. yaşını kutlamak ve yeni dönem hedeflerini paylaşmak üzere bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Özsüt Genel Müdürü Güçlü Şeneler: “Şu anda yurt dışında Azerbaycan’daki 3 mağazamız ile hizmet veriyoruz. Hedefimiz, 2023 yılında en az 10 ülkeye ulaşmak.” dedi.

Şeneler, Özsüt’ün 80. yıldaki büyüme hedefinin 200’ün üzerinde mağazaya ulaşmak ve yüzde 30 büyüme sağlamak olarak belirlendiğini ve yatırımcıların Özsüt’e büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Şeneler, bugün Türkiye’de 46 ilde 180’in üzerinde mağazalarının bulunduğunu ve bunların 9’u dışında tamamının franchise’lar tarafından işletildiğini vurguladı.

Azerbaycan’da 2 yıl içerisinde 3 mağaza açtıklarını söyleyen Şeneler, “Yurt dışı mağazalarımızın performansından çok memnunuz, bizim lezzetlerimiz orada da çok seviliyor. Açıkçası yurt dışından ciddi talep alıyoruz ancak doğru partner bulmadan geniş çaplı bir operasyona girmeyi tercih etmiyoruz. İçimize sinen bir ortak bulduğumuzda Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu’daki ülkelere de Özsüt markasıyla ulaşmak istiyoruz.” diye konuştu.

Şeneler, “Yurt dışında geniş çağlı organizasyon başlatacak olursak orada mutlaka lokal bir üretim tesisimiz olmak zorunda. Aksi takdirde her şeyi Türkiye’den göndererek geniş çaplı bir organizasyon yapma şansımız olmaz. Kazakistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet gösteren iki grup bizim birlikte yürümek istiyor.” ifadelerini kullandı.

“Marmara’da yeni fabrika planımız var”

Marmara Bölgesi’nde fabrika kurma planlarının olduğunu kaydeden Şeneler, “Bu fabrika 300-400 mavi yakalıyı istihdam edebilecek. Böylelikle daha fazla ürünü daha fazla noktaya ulaştırabilme imkanımız olacak” şeklinde konuştu. Şeneler, “Şu anda 3 bin – 3 bin 500 kişiyi Özsüt şapkası altında çalıştığını belirterek “Gerek şube açılışıyla gerekse bizim üretim seviyemizin artmasıyla istihdam sayımız her sene yüzde 20-30 artıyor. Bu hiç bir fabrika yatırımı yapmadığınız takdirde bile biz 3 yıl içerisinde 4 bin 500 çalışan sayısına geliyoruz zaten.” dedi.

İLGİLİ HABERLER